Zábava

Lesný zabijak Radima Špačka rozmotáva vražednú myseľ

– Český skutočný zločin pokračuje drámou, ktorá sleduje úspešného muža Kto chce byť milionárom? Nasledujúci rok došlo k nevyprovokovanej vražde troch nevinných ľudí

Lesný zabijak Od Radima Špačka (© Vernes).

Príliv drám zo skutočných zločinov v Českej republike nevykazuje žiadne známky poklesu. Po miestnej premiére Manželia Stodolovi [+see also:
film review
interview: Petr Hátle
film profile
]
Diváci sa čoskoro dočkajú ďalšieho domáceho skutočného kriminálneho filmu, Lesný zabijak. Tento najnovší rekord beží Radim ŠpačekZnámy pre svoju slávnu drámu Príliš rýchla chôdza [+see also:
film review
trailer
interview: Radim Spacek
film profile
]
a skúma rok v živote českého sériového vraha Viktor Kalivoda. Scenárista Zdeněk HolýSpolumoderuje Vernes, bývalý dekan FAMU a prostredníctvom svojej spoločnosti aj producent filmu Jana Prošková.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Kalivoda je mätúca postava. Jej verejné vystúpenie prišlo, keď sa zúčastnila českej verzie televíznej šou Kto chce byť milionárom?, výhra približne 23 500 eur. V šokujúcom zvrate udalostí nasledujúci rok, v roku 2005, zabil v lese troch ľudí. Kalivoda, ktorý mal IQ 130, nikdy neprezradil svoj motív vraždy a nakoniec si vo väzení vzal život.

Kalivoda sa napriek svojej inteligencii vyznačoval zjavným nedostatkom empatie, citovým odstupom a nezištnosťou, hoci mu nikdy nediagnostikovali žiadnu výraznú duševnú poruchu, ktorá by mohla vysvetliť jeho brutálne činy. Inšpiroval ho osud Oľgy Hepnárovej. Ja, Oľga Hepnárová [+see also:
film review
trailer
making of
interview: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
film profile
]
Autormi sú Tomáš Weinreb a Petr Kazda. Kalivodov prípad, ktorý rozpútal debaty o regulácii zbrojných preukazov v Českej republike, pretavili Hollý a Spasek do „morder road movie“ s minimálnym krimi-dramatickým prístupom. Príbeh sleduje cestu hlavného hrdinu od opusteného pokusu o samovraždu až po samovraždu vo väzení, sleduje Kalivodovu cestu od úspechu v kvíze až po systematické narúšanie jeho morálnych hraníc, ktoré vyvrcholí tromi vraždami.

READ  Večnosť ťahaná do Saudskej Arábie a ďalších arabských krajín kvôli gay romantike [Update: Angelina Jolie Responds]

„Postava sa stáva plátnom, cez ktoré môžu diváci premietať svoj vlastný strach, obavy a zlé impulzy. Pevne veríme, že fenomén osamelého strelca, ktorý trápil Západ posledných niekoľko desaťročí, nezmizne bez vynaloženia úsilia na jeho pochopenie,“ poznamenávajú tvorcovia. Cieľom filmu je odhaliť doposiaľ nezverejnené detaily a fakty o prípade.

Michael Palcar (Ján Ballach [+see also:
film review
trailer
film profile
]
) vedie herecké obsadenie ako titulárny vrah Jaroslav Mendel, Tomáš Drápela, Mária Ďurková, Andriy Toder, Eliška Basuzová, Martin Janouš, Eliza Roth, Lukáš Wenklick, Martin Davidg A Jiří Kráľ Dokonca aj na palube. Rumunský kameraman Oleg Mutu (4 mesiace, 3 týždne a 2 dni [+see also:
film review
trailer
interview: Cristian Mungiu
interview: Oleg Mutu
film profile
]
) obrazový objektív, s Jaroslav Kaminský (Ida [+see also:
film review
trailer
interview: Pawel Pawlikowski
interview: Pawel Pawlikowski
film profile
]
) vykonávať nápravné povinnosti. „Keď som si film pozrel už po niekoľkýkrát, uvedomil som si, že odhaľuje aj určitú našu bezmocnosť. Ako je to možné [this can be a] Ak by sme na ulici stretli úplne normálne vyzerajúceho človeka, akým je jeden z nás, ignorovali by sme ho, alebo by sme sa usmiali a pozdravili? Pre mňa je to presne ten druh zúfalého nepochopenia a naozaj nepochopiteľného,“ hovorí Spasek. „Od tohto prvotného nápadu ubehlo už dvanásť rokov. Toto nie je klasický dramatický film, v ktorom postavy interagujú, aby odhalili svoje motivácie alebo svoje vnútro, ale skôr, ide o observačný film, takže nechávame priestor na vlastný názor diváka,“ dodáva Holley.

Lesný zabijak Produkoval Vernes (Česká republika) a koprodukovali Česká televízia, BFILM (Slovensko), Kijora Film (Poľsko) a Avanpost Media (Rumunsko). Český filmový fond, Slovenský audiovizuálny fond, The. Audiovizuálny fond Praha a Poľský filmový inštitút. Vernes má na starosti české kiná uvedenia Forum Films pokrývajúce slovenské územie. Premiéra je v oboch krajinách stanovená na 25. apríla. Film bude mať svetovú premiéru v Brazílii FantaspoaMedzinárodný festival fantastických filmov v Porto Alegre sa začína 11. apríla.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close