7. vlastným cieľom skupinovej fázy je výkrik Martina Dubrovku

Španielsko, ktoré sa zapojilo do súťaže +88 na Euro 2020, aby vyhralo turnaj, sa posledné dva týždne trápilo so skórovaním. V stredu, pol hodiny po finálovom zápase skupiny E, našli Španieli perfektný liek na svoje trápenie: nechali súperovho brankára, aby si loptu vyrazil do vlastnej siete.

Ale teraz už vážne.

Slovenský brankár Martin Dubrovka strelil druhý gól Španielska v zápase, keď sa snažil pretlačiť zlý zákrok cez brvno. Namiesto toho to zotrel Pod Bar a web.

Do konca necelých 20 minút mala Dubrovka penaltu od Alvara Moratu. Tento gól nebol úplne jeho vinou. Zostava sa začala strašnou platbou slovenského obrancu. Pablo Sarabia skočil do stratenej prihrávky a strelou ľavou nohou trafil brvno.

Dubrovka dokázala to, o čo sa v tejto situácii pokúsilo veľa brankárov. Namiesto toho, aby sa pokúsil loptu uprostred premávky zachytiť ako prekážku v kríži, radšej loptu prepichol obranou a priznal, že kopol do rohu. Neuspel a namiesto toho inkasoval gól.

Euro vlastného cieľa

Siedmy výkrik Dubrovky – Áno, Siedmy – Vlastný cieľ skupinovej fázy Euro 2020.

Zápas sa otvoril v jednom a potom bolo vidieť jeho spravodlivé rozdelenie.

Portugalsko si pripísalo dva nájazdy proti Nemecku. Nemecko strelilo jediný gól otváracích skupín F proti Francúzsku.

Šiesty zo siedmich prišiel pred dvoma dňami. Fínsko držalo Belgicko na viac ako hodinu v kľude a v 16. kole držalo ruku na jednom mieste. Potom sa vrátil brankár Lucas Hrotecki, aby prekonal vlastnú bránu.

Nikto nie je taký zlý ako siedmy. Dubrovka, ktorý hrá v anglickej Premier League za Newcastle, zvíťazil nad Slovenskom v rozhodujúcom rozhodnutí skupiny E. Za stavu 0: 0 boli Slováci na ceste do vyraďovacieho kola na druhom mieste. Za stavu 1: 0 boli na hranici.

READ  McFarling: 5 tipov na zvýšenie vašej športovo-závodnej zábavy, keď sú v hre Virginians | Miestne

Španielsko strelilo druhý gól tesne pred polčasom a teraz je na dobrej ceste za knokautom na úkor Slovenska. Stále na +800, štvrtý najobľúbenejší favorit na zdvihnutie trofeje Euro 2020 začiatkom budúceho mesiaca.

Martin Dubrovka strelil gól proti Španielsku na Euro 2020. (Foto: Julio Munoz / Pool / AFP cez Getty Images