Ligový pohár bol srdcovkou pre Aberdeen, keď utrpel semifinálovú porážku 2:1 na ihrisku Rangers po tom, čo Anthony Stewart videl červenú.

Aberdeen utrpel bolesť v semifinále Ligového pohára v trileri v Hamptone, v ktorom bol vyhodený kapitán Dons Anthony Stewart.

The Reds boli vyrovnaní na 1:1 hlboko do druhého polčasu zranenia, keď bývalý kapitán Aberdeenu Ryan Jack zrušil gól Bojana Miovského.

Avšak, muži z Granite City znížili na 10 počas troch minút, keď Stewart dostal červenú kartu za neuváženú výzvu na Passion Sakala.

Zostal Tanec Jima Goodwina s horou, na ktorú treba vyliezť. Kemer Rufus dokázal už skoro v predĺžení využiť Stewartovu prestávku.

Stewart stlačí tlačidlo sebadeštrukcie za nerozhodného stavu Aberdeen mal všetky šance na výhru

Minulý mesiac došlo v Premiership na Pittodrie k neskorej porážke medzi stranami Aberdeenu.

V čase zranenia viedli 2:1 a potom dvakrát prehrali 3:2.

Tentoraz to bol kapitán Stewart, kto stlačil tlačidlo sebadeštrukcie.

Manažér Aberdeenu Jim Goodwin v Hampdene. Obrázok: SNS

11 vs 11, Aberdeen mal všetky šance vyhrať toto semifinále.

Stewartovo vylúčenie viedlo k vyrovnanému pohárovému víťazstvu v prospech Rangers.

Stuart dal svoj názor na útočníkov Rangers pod ďalšiu kontrolu až do semifinále.

Stewart (31) povedal, že si myslí, že Antonio Golak je lepší ako Alfredo Morelos.

V 74. minúte však nevystriedal Morelos, ale pád Stewarta.

Bola to zbytočná chyba hráča, ktorý išiel kamkoľvek po krídle.

Anthony Stewart vypadol v semifinále Ligového pohára Obrázok: SNS

The Reds boli viac zapojení do tejto hry a viac ako držali krok.

Ale napriek všetkým hrdinstvám a pôsobivej dráme je záverom, že ide o ďalšie zlyhanie.

Aberdeen vyhral od zimnej prestávky len raz v siedmich zápasoch.

Na stredajšom veľkom výlete Premiership do Hearts sa budú musieť zrýchliť.

Hampden nemôže mať kocovinu na zápas veľkého významu v boji o tretie miesto.

Aberdeen Hearts sú tretí so šiestimi bodmi. Nemôžu dovoliť, aby to bolo deväť.

READ  Luxembursko porazilo Južnú Kóreu na majstrovstvách sveta družstiev v stolnom tenise

Shinnyho vodcovské črty

Nedávny prírastok bývalého kapitána Graema Shinnyho vniesol do Donov pokoj a agresivitu.

Shinny prináša do Dance rovnováhu ohňa a ľadu.

Graeme Shinny: Obrázok: Shutterstock

Aberdonian Shinny bol veteránom piatich semifinálových zápasov s Aberdeenom počas predchádzajúceho pôsobenia v klube, pričom tri z nich vyhral.

Prepožičaný stredopoliar Wigan Athletic zdvihol nad hlavu Škótsky pohár v roku 2015 ako kapitán Inverness Galey Thistle.

Táto skúsenosť je v Hampdene absolútne základná.

Shinny bol hnacím motorom pre Donov.

Fanúšikovia Aberdeenu počas semifinále Ligového pohára proti Rangers. Obrázok: SNS

Goodwin vymenoval nezmenený káder na posledné štyri zápasy Ligového pohára

Reprezentačný stredopoliar Slovenska do 21 rokov Patrik Myslovič bol po 48 hodinách vymenovaný na lavičke náhradníkov.

je bezpečné Zapožičané z MŠK Žilina (Slovensko). 21-ročný hráč zmeškal porážku 2:0 od St Johnstone, pretože jeho pracovné povolenie a víza neboli vybavené včas.

Šéf Aberdeenu Goodwin vymenoval nezmenenú základnú jedenástku z tej, ktorá porazila St Johnstone.

The Reds dostali včasné varovanie o tri minúty neskôr, keď James Tavernier zostal úplne bez označenia na pravej strane.

Mal čas doručiť center na Fashion Sakala, ktorý prekonal Kelle Roos 12-yardovou hlavičkou. Snaha rozbila vzdialenejšiu žrď.

Aberdeen poslal loptu do siete v 15. minúte, keď sa na bránu presadil Bojan Miovski.

Bežal na bránku proti stabilnej obrane Rangers. Z tesného uhla skóroval severomacedónsky reprezentant na výkonnom 10-yardovom odpale.

Gól je vyhlásený v ofsajde.

Bojan Miovski z Aberdeenu vyzerá skľúčene po tom, čo jeho gól nebol uznaný pre ofsajd proti Rangers. Obrázok: SNS

O pár minút Sakala prudko zatočil do pokutového územia.

Miovski ďalej pohrozil, keď nazbieral dlhú loptu v poli, sekol dovnútra a vystrelil domov z 22 yardov.

Rangers pohrozili po polhodine, keď priamy kop Mattyho Kennedyho zasiahol ich obranný múr. Klub Ibrox bol zaplavený protiútokmi, keď sa Aberdeen snažil preskupiť.

O niekoľko minút neskôr slabý zásah Ryana Kenta z 25 yardov dobre zachránil brankár Roos, keď oba tímy naďalej hrozili v temperamentnom stretnutí.

READ  MŠK Žilina odišiel do Dubaja na tréningové turné Africa FC

Roos sa opäť presadil v 36. minúte, keď pri bližšej žrdi zblokoval 10-yardovú hlavičku Morelosa.

Anthony Stewart (R) z Aberdeenu a Alfredo Morelos z Rangers v Hampdene. Obrázok: SNS

Bojan Miovski dáva dopredu Aberdeen

Aberdeen išiel dopredu v 42. minúte, keď Mattyho Kennedyho dlhá prihrávka od Leightona Clarksona pretrhla obranu Gersa.

Miovski bol spočiatku pri rozohrávke v ofsajde, ale ukázal skutočnú hernú inteligenciu na stiahnutie.

Bojan Miovski z Aberdeenu skóroval pri výhre 1:0 nad Rangers v semifinále Ligového pohára. Obrázok: SNS

Kennedy vtrhol do šestnástky pred prechodom lopty miovský, Zakončené halfvolejom ľavou nohou z 12 yardov.

Bol to Miovskiho prvý gól od návratu zo zimnej prestávky a šéf Jim Goodwin si zachoval dôveru v útočníka napriek jeho šesťzápasovým gólovým suchotám.

Polčas: Aberdeen 1 Rangers 0

Góly a strely sa dostávajú na titulky, no Hayden Coulson si zaslúži uznanie za skvelý zákrok na Sakalu v 49. minúte.

Sakala priskočil a bol s Coulsonom.

Vypožičaný ľavý obranca Middlesbrough čakal na čas, než sa dostal do zle načasovanej výzvy posledného muža, aby vytlačil Sakalu na 30 yardov.

Rangers opäť udreli v 62. minúte Jack Dostal spätnú prihrávku na 22 yardov od Morelosa.

Obrana ustúpila od výzvy a bývalý kapitán Dons Jack strieľal nízko z 20 yardov.

Jeho jazda sa vychýlila od Liama ​​Scalesa a za Cal Roosom zamierila nesprávne.

Ryan Jack z Rangers zaznamenal remízu 1:1 počas semifinále Ligového pohára proti Aberdeenu. Obrázok: SNS

Aberdeen bol odmietnutý drevom v 72. minúte, keď Clarksonov nízky 22-yardový drive popraskal vzdialenejšiu žrď.

Lopta sa dostala na Kennedyho, ktorý bol v ofsajde šesť yardov, no nedokázal premeniť.

Leighton Clarkson sa počas natáčania zranil a kríval a nahradil ho Connor Barron.

Aberdeen utrpel ďalší úder zranenia v 81. minúte

Po dlhom zdržaní bol stredopoliar uznaný za spôsobilého pokračovať.

Tri minúty po zranení sa počet The Reds znížil na 10 mužov, keď Stewart nerozvážne fauloval Sakalu.

READ  Alex Molkan smúti za Myomirom Kekmanovičom prvý deň na Malorke | ATP Tour

Plný úväzok: Aberdeen 1 Rangers 1

V 92. minúte sa Tavernierov silný 15-yardový nájazd odrazil od brvna a prinútil Rangers stať sa extra mužom.

Rangers sa ujali vedenia o dve minúty neskôr, keď sa do vedenia dostal striedajúci hráč strecha Side-foot z 10 yardov po stretnutí s nízkym krížom od Scotta Wrighta.

Kemer Roofe (R) z Rangers oslavuje s Jamesom Tavernierom víťazstvo 2:1 proti Aberdeenu. Obrázok: SNS

Plný úväzok (aet): Aberdeen 1 Rangers 2

Aberdeen (4-2-3-1): Rouse 7, McCrory 7, Stewart 6, Scales 7, Coulson 8, Ramadani 7, Shinney 7 (Watkins 118), Kennedy 7, Clarkson 7 (barón 74), Doug 7 (Hayes 62), Miowski 7 (Ramirez 91).

Nepoužití náhradníci: Lewis, Bezuijen, Myslovic, Duncan, Richardson.

Rangers (4-2-3-1): McGregor 7, Tavernier 7, Goldson 7, Davis 6, Baricic 7 (Devín 105), Jack 7, Lundstrom 7 (Wright 91), Sakala 7 (Orfield 105), Tillman 6 (Camara 74), Kent 7, Morefilos 6 (Ruffels 6) 74) (McConn 118)

Nepoužití náhradníci: McLaughlin, King, Lowry.

Rozhodca: Nick Walsh

Diváci: 47 562

Hráč zápasu: Hayden Coulson (Aberdeen)

Už ste predplatiteľom? Prihlásiť sa

[League Cup heartache for Aberdeen, who suffer 2-1 semi-final loss to Rangers after Anthony Stewart sees red]