Technológie

Lockheed Martin dodáva prvé dva F-16 Block 70 na Slovensko

Prvým letom na Slovensko bol F-16 Block 70

Lockheed Martin úspešne dodal prvé dve lietadlá F-16 Block 70 na Slovensko, čo predstavuje významný pokrok v technológii a odhodlanie zlepšiť národnú bezpečnosť krajiny.

OJ Sanchez, viceprezident a generálny riaditeľ Integrated Fighter Group v Lockheed Martin, zdôraznil dôležitosť tejto dodávky s tým, že ide o dôležitý východiskový bod pri posilňovaní obranyschopnosti Slovenska.

Lietadlá F-16 Block 70, postavené v Greenville v Južnej Karolíne, predstavujú pokročilú techniku ​​a technológiu, čo prispieva k celosvetovej produkcii 135 prúdových lietadiel. Lockheed Martin má za cieľ dodať na Slovensko celkovo 14 lietadiel, pričom dodávky budú pokračovať do roku 2025. Očakáva sa, že prvá skupina prúdových lietadiel dorazí na Slovensko v polovici roka 2024.

Okrem toho Bulharsko podpísalo ponuku a akceptačný list na osem ďalších prúdových lietadiel F-16 Block 70, čím sa ešte viac rozšíri objem výroby.

Lockheed Martin sa zaviazal zvyšovať bezpečnosť 21. storočia prostredníctvom strategických partnerstiev a nákladovo efektívnych operácií.

Tento záznam bol zaslaný dňa 11. januára 2024 o 23:01

READ  Náhodné: Prepáčte, The Sims 4 sa v skutočnosti nezmenili

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close