Ekonomika

Maďarské obranné projekty urýchliť

Minister obrany vo štvrtok trval na tom, že rast vojenských síl bude pokračovať aj napriek svetovej hospodárskej kríze.

Krzysztof Salle-Bobrovnikski na svojom brífingu na záver bojového cvičenia Brave Warrior 2022, ktoré viedol bojový tím mnohonárodného práporu, pripomenul, že maďarské obranné sily pred niekoľkými rokmi spustili veľký proces rozvoja síl zameraný na technologickú obnovu a nasadenie. Viac hráčov. Upozornil, že časť novej techniky, ktorá bude chrbtovou kosťou maďarskej armády 21. storočia, sa už zúčastnila na medzinárodných cvičeniach a viedla dobre.

Minister uviedol bojové vozidlo tureckej výroby Kitron a nemecký tank Panther, z ktorých posledne menovaný „zabral na bojisko s neuveriteľnou silou a sebavedomím“.

Po vypuknutí vojny na Ukrajine Severoatlantická rada rýchlo zareagovala a vyzvala členské štáty, aby vytvorili štyri dodatočné bojové skupiny k existujúcim štyrom na posilnenie východnej hranice NATO, uviedol Salle-Poprovnikski. vojny. Vláda rýchlo prikročila k vytvoreniu mnohonárodnej bojovej skupiny s Vysokou monitorovacou jednotkou, kľúčovými krajinami, ktoré tvoria Maďarsko, Chorvátsko, Turecko a Taliansko, a pripojili sa k nej Spojené štáty americké a rota slovenských síl na nedávnom cvičení, ktoré sa „zlúčilo“. bojovej skupiny do jednej jednotky“.

Cvičenie malo podľa ministra veľký úspech, o čom svedčí aj fakt, že bojová skupina pod vedením Maďarska dostala od náčelníka veliteľstva NATO hodnotenie plnej operačnej spôsobilosti, čo je vážnym uznaním práce a služieb maďarskej armády. vojakov. vykonávané v medzinárodnom spoločenstve. Dodal, že cvičenie je dôkazom intenzívnej vojenskej pripravenosti, medzinárodnej spolupráce a vynikajúcich výkonov maďarských vojakov.

FB Magyar Honvédség

Brave Warrior 2022 je mnohonárodné (maďarské, chorvátske, slovenské, talianske a americké) bojové cvičenie, ktoré sa uskutočnilo od 15. do 30. septembra na Centrálnom cvičisku a strelnici maďarských obranných síl. Na cvičeniach sa zúčastňuje viac ako 1200 účastníkov: 17 jednotiek maďarských obranných síl s takmer 600 účastníkmi, vrátane veľkého počtu talianskych horských jednotiek a americkej výsadkovej delostreleckej jednotky. Chorvátske sily sa zúčastňujú na cvičeniach s rôznymi silami bojovej podpory a zabezpečenia boja a do rámca vyšehradskej spolupráce sa zapája aj rota slovenských síl.

READ  bne IntelliNews - Slovenský HDP vzrástol v 4Q21 o 1,4% r/r

Vzdušnú podporu zabezpečovali dva bojové vrtuľníky Mi-24, jeden vrtuľník Mi-17, päť vrtuľníkov H-145 M a jedna stíhačka Gripen JAS-39.

Súvisiaci článok

Maďarské obranné projekty urýchliť

Maďarské obranné projekty urýchliť

Napriek globálnej hospodárskej kríze je potrebné posilniť zvládacie zručnosti Pokračovať v čítaní

Odporúčaný obrázok: Facebook Magyar Honvédség

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close