šport

Martin Odegord odpovedá po tom, čo Earling Holland stiahne z tímu dres Nórska s číslom 9

Earling Holland oblieka dres s číslom deväť za Borussiu Dortmund od roku 2020, no práve teraz sa pripravuje na to isté pre národný tím Stale Soulbach.

Martin Odegord bagatelizoval dôležitosť výberu dresu Earling Holland Norway č. 9

Stredopoliar Arsenalu Martin Odeguard sa postaral o deviate miesto Nórska pod štatútom Earling Holland, čím potvrdil, že útočník bude na medzinárodnej úrovni futbalového zväzu krajiny nosiť aj olej Borussia Dortmund.

Holandsko spojené s Premier League je číslom jeden pre Borussiu Dortmund od začiatku sezóny 2020, po odchode Paca Alcேசzara zo Signal Iduna Park začiatkom tohto roka. Nórske tričko s číslom deväť však zatiaľ patrí bývalému útočníkovi Crystal Palace Alexandrovi Sorlotovi.

Stredopoliar Arsenalu Odegart je kapitánom Nórska a bude mať na ruke pásku na nadchádzajúcom medzištátnom prípravnom stretnutí proti Slovensku a Arménsku. Pokiaľ ide o bývalého hráča Realu Madrid, zmena z nového čísla jeho krajiny na deväť nie je taká významná, ako by to niektorí robili.

„Neuvedomujem si, že ide o veľkú vec,“ povedal Odegord na tlačovej konferencii nórskej televízie TV2. „Earling má deväť, a to je pravda. Nemyslím si, že to bol pre nikoho problém.“

Sorlot sa pripojil k tímu so svojimi spoluhráčmi, ale teraz bude hrať 19 za Nórsko. 26-ročný hráč, ktorý je momentálne zadlžený Realom Sociedad, nosil v minulej sezóne rovnaké číslo, aké nosil v klube svojich rodičov RB Leipzig.

Holandsko aj Sorlot strelili za seniorský tím Nórska 12 gólov, pričom jediným súčasným členom tímu, ktorý strelil viac gólov, je Joshua King. Napriek tomu, že Sorlot dosiahol gól v 36 zápasoch, Holandsko ich na dosiahnutie tohto cieľa potrebovalo iba 15 – vrátane piatich z 15 nórskych zápasov kvalifikácie na MS bez prehry.

Pomôže Hollande Nórsku kvalifikovať sa na Euro 2024? Zanechajte svoj komentár v sekcii komentárov

Holland predtým nosil 23 pre Nórsko
(

obrázok:

Cez REUTERS)

Pred nadchádzajúcimi zápasmi manažér Solbagan navrhol, aby bol Hollande chránený pred médiami, aby sa zabezpečilo, že jeho slová nebudú skreslené. To bol problém, ktorému 21-ročný hráč čelil začiatkom tohto roka, čo vyvolalo otázky o jeho budúcnosti na klubovej úrovni.

„Každé slovo, ktoré povie, je prekrútené v každej vete a preklad je určite trochu špekulatívny,“ povedal Sollbakken. hra 1. „Nechcem predstierať, že to nie je problém – pretože je.“

„Borussia Dortmund ma teraz tlačí, aby som sa rozhodoval, ale ja chcem hrať futbal,“ povedal Hollande v januári, „myslím tým, že musím začať veci čoskoro.“

Budúcnosť holandského klubu je neistá
(

obrázok:

Getty Images)

„Doteraz som nehovoril o rešpektovaní klubu. V januári nechcem určovať svoju budúcnosť, pretože je čas na množstvo zápasov. Chcem hrať futbal, ale toto sa pýtajú.“

„S Earlingom nie je žiadny problém,“ povedal generálny riaditeľ Dortmundu Hans-Joachim Wattske pre Ruhr Nakrichen. V tom čase to bol spontánny človek. Má na to povolenie. Ale mal by mať pochopenie pre našu situáciu – nemôžeme čakať do konca mája.

S letným prestupom útočníka, ktorý zostal v Dortmunde, no zranenie ho vyradilo z Európskej ligy, sa spojilo viacero klubov. Medzi potenciálnych strelcov patrí Manchester City a Real Madrid, ktorého otec Alf-kedysi tu hral.

čítaj viac

čítaj viac

READ  „Najväčšia hviezda po Slotonovi!“ - Za Hamšíkovým neskutočným presunom z Číny do Švédska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close