šport

Všetky cesty vedú do Sheffieldu, tituly obhajované na ITTF European Para Championships

Vrchol roka sa odzrkadľuje nielen v kvalite skutočného vstupu, ale aj vo vysokom počte získaných titulov na nadchádzajúcich 2023 ITTF European Para Table Tennis Championship; Šesťdňový turnaj sa začína v pondelok 4. v anglickom meste SheffieldTh septembra.

V mužskej dvojhre 11 zlatých medailistov menovaných v zozname prihlásených pred štyrmi rokmi v roku 2019, keď sa turnaj konal v pobrežnom švédskom meste Helsingborg; Na strane žien sa nevrátili len tri držiteľky titulu.

Švédka Anna-Karin Ahlqist (3. trieda), ktorá nedávno odišla z medzinárodných akcií, sa nezúčastní, rovnako ako Maliak Alieva (6. trieda) a Elinas Prokofeva (11. trieda) z úplne odlišných dôvodov; V Sheffielde nebudú mať službu žiadni ruskí vojaci.

Po úspechu v Helsingborgu sa medzi mužmi prebojovali k zlatej medaile Francúz Fabian Lamirault (2. trieda), Nemec Valentin Bass (5. trieda), Belgičan Laurence DeVos (9. trieda) a Poliak Patrick Sojnowski (10. trieda). Paralympijské hry v Tokiu 2020 a majstrovstvá sveta v paralympijskom športe Andalúzie 2022 v Granade.

Podobne aj Turecko Ali Özturk (4. stupeň), ktorý vyhral v Helsingborgu, získal zlato v Tokiu, Nemec Thomas Schmidtberger (3. stupeň) a Viktor Diduk (9. stupeň) z Ukrajiny zvíťazili v Andalúzii. O stupienok nižšie Peter Rosenmeier (6. stupeň) z Dánska, strieborný medailista v Tokiu, Jean-Paul Montanes (7. stupeň), druhý v Andalúzii.

Vo finále v južnom Španielsku bol Jean-Paul Montanus porazený Willom Bayleym, ktorý je spolu s víťazom roka 2019 tímovým kolegom Robom Daviesom (trieda 1), takže britské oči budú silne sústredené.

Will Bailey a Rob Davies získali zlato na paralympijských hrách v Riu 2016, čo sa podaril Florianovi van Ackerovi (11. trieda). Obhájil titul majstra Európy spred štyroch rokov, keď vo finále zdolal Maďara Petra Palosa. Neskôr mal Peter Palos vyhrať v Tokiu.

Rovnako ani v ženskej dvojhre nechýbali v Sheffielde povinnosti hráčok, ktoré vyhrali zlato v Helsingborgu a potom získali veľké tituly.

Poľka Dorota Bukla (1. trieda) zvíťazila na majstrovstvách sveta v Andalúzii 2022, rovnako ako Talianka Giada Rossi (2. trieda), Francúzka Du Kamgasombu (8. trieda) a Maďarka Alexa Svitaks (9. trieda).

Vo finále Granady porazí aj obhajkyňu zlata z Tokia Kelly van Zon z Holandska (7. stupeň) Turecku Kubru Korkutovú; K opätovnému stretnutiu by mohlo dôjsť v Sheffielde.

Všetky sú mená, ktoré sa tešia úspechu od roku 2019, no žiadne sa nevyrovná ukrajinskej Marine Lidovchenko (6. trieda); Bronzový medailista z Helsingborgu získal zlato v Tokiu aj Granade.

O vyššie priečky mieri aj Slovenka Alena Canova (3. trieda), ktorá v Tokiu získala striebornú medailu; Na rozdiel od Turecka Ebru Ezer (11. stupeň) sa v Tokiu spojila so Sumerou Turk a získala bronz vo štvorhre žien. Je vhodne, je to veľmi dobre formovaná hráčka; Začiatkom tohto roka vyhral v Slovinsku, Poľsku a Thajsku.

Francúzka Alexandra Saint-Pierre (5. ročník) debutovala na ME, v Granade korunovala majsterku sveta a tento rok zvíťazila v Lignane, New Taipei City a Taichungu.

V snahe udržať si súčasnú formu, obhajkyne titulu Borislava Peric-Rangovič zo Srbska (4. trieda) a Natalia Partica zo Srbska (10. trieda) sa budú snažiť vrátiť v roku 2016; Obaja získali zlato na paralympiáde v Riu 2016.

Celkovo v Sheffielde súťaží 191 mužov a 76 žien.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close