Mínometná rally pre druhé kolo na HPP Open

Helsinki / Stornberg, 15. novembra 2021

Po ročnej prestávke v dôsledku koronavírusovej krízy sa turnaj ATP Challenger Tour vrátil do tenisového centra Tali vo fínskych Helsinkách. HPP Otvorené. Hlavný ťah zápasu na tvrdom ihrisku o 44 820 eur sa začal v pondelok v zápase 1. kola s dvoma nemeckými hráčmi.

Maximilián Mortar Zhromaždené zo sady nižšie, s ktorou sa treba vysporiadať Emilio Gomez Ekvádor 4-6, 6-2, 6-3. Dvadsaťšesťročný rodák z Norimbergu, ktorý sa minulý týždeň dostal do štvrťfinále na Slovak Open v Bratislave, trafil päť es a o hodinu a 58 minút neskôr získal 76 percent svojich prvých bodov podania.

Mortar sa najbližšie postaví víťazovi stretnutia jeho krajanov Moring rohože A nie. 7 semien Jozef Gowallik Zo Slovenska.

predchádzajúci deň, Matthias Bachinger Porazený Kimmer Coppijans Belgicko 6-4, 6-4. Tridsaťštyriročný rodák z Mníchova využil štyri zo svojich 11 brejkových príležitostí na postup po hodine a 26 minútach. Vedľa Bachingera bude prvý hráč turnaja a domáci favorit Hora Emila Rosea Alebo ruská kvalifikácia Alexander Ševčenko.

Miesto č. 2 vedie v dolnej polovici žrebovania Henry Laxonen. Dvadsaťdeväťročný hráč, ktorý sa narodil vo Fínsku a reprezentuje Švajčiarsko, bude kandidovať proti svojmu titulu. Denise Istominovej Z Uzbekistanu.

č. 3 Semeno Alex Molkon Proti Holanďanom zo Slovenska Tim von Rijdovan A štvrté semeno Egor Gerasimov Bielorusko nastúpi proti českej kvalifikácii Jonas Forgetech.

Nemčina vo forme Oscar OtteVíťaz dvoch titulov ATP Challenger za posledné tri týždne je na piatom mieste. Proti svetovej 116-ke sa pokúsi pokračovať v dobrej hre Tamir Jumhur Z Bosny a Hercegoviny v prvom kole. Víťaz tohto stretnutia bude čeliť Jurij Rodionov Rakúska, ktorá prekonala minulosť Mohammad Safwat 7-5, 6-4 z Egypta.

READ  Podrobnosti rozhodcu potvrdili pre baráž Aberdeenu o play-off Európskej ligy