Ekonomika

Mitsubishi skúma svoj odchod z Európy. Eclipse Cross – Magazine – Auto ho musí zachrániť

Nová stratégia spoločnosti Mitsubishi už v budúcnosti nepočíta s Európou posadnutou emisiami. Lobovanie nemeckých a francúzskych predajcov, ako aj štedré dotácie na nabíjateľné automobily však môžu pôvodný plán zmierniť. Mohli sme sa tešiť na ďalší nový model.

Mitsubishi Eclipse Cross má po troch rokoch podstúpiť modernizáciu. Okrem faceliftu dostane aj plug-in hybridnú verziu. To by mohlo zachrániť prítomnosť značky v Európe.
Autor: Mitsubishi

Bol to šok, keď Mitsubishi v auguste oznámilo, že končí s vývojom nových modelov pre Európu. Toto vyhlásenie neznamenalo nič iné ako krátke vystúpenie z Európy. Malo sa tak stať do konca tohto roka. Dôvodom novej stratégie, ktorá sa má zamerať iba na regióny s veľkým potenciálom, sú prísne emisné limity EÚ. Napriek tomu, že Mitsubishi ponúka Outlander PHEV, jeden z najpredávanejších plug-in hybridov na starom kontinente, neodvážil sa splniť požadované emisné normy, pretože by čelil vysokým pokutám. V čase, keď japonská značka prechádza krízou, si také riziko nemôže dovoliť.

Teraz sa však zdá, že existuje šanca zachrániť Mitsubishi v Európe. Podľa Autonews.com automobilka pod silným tlakom vplyvných nemeckých a francúzskych predajných sietí zvažuje, že by do Európy mohla stále priniesť jeden nový model. Má to byť modernizované SUV Eclipse Cross. Facelift mu prinesie aj plug-in hybridný pohon. A táto verzia by bola vyrobená pre Európu. Lobby nemeckých a francúzskych predajcov zároveň argumentovali za rast predaja nabíjateľných automobilov v Európe a štedré dotácie na ich nákup vládou. Mitsubishi je preto pravdepodobné, že opraví pôvodné rozhodnutie.

Otázkou je, či je dôležité a nákladovo efektívne udržiavať prítomnosť značky v európskom regióne pre jeden model. A ak by to tak bolo, prečo by spoločnosť Mitsubishi nemohla uviesť na trh nový plug-in hybridný Outlander? S dvoma modelmi alebo ikonickým snímačom L200 by sa v Európe určite dýchalo ľahšie. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, nakoniec to so stiahnutím troch diamantov nemusí byť také horúce. Modernizovaný Eclipse Cross, ako je zrejmé z prvého oficiálneho obrázku, je na spadnutie. Jeho facelift sa má inšpirovať nedávnym konceptom e-Evolution.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close