Moravskí orientační bežci súťažia na Majstrovstvách sveta masters v orientačnom behu v Košiciach

Kliknite sem a prihláste sa na odber našich bezplatných bulletinov!

Dvaja moravskí členovia sa zúčastnili Majstrovstiev sveta masters v orientačnom behu v slovenskom meste Košice.

Každoročné podujatie, ktoré je otvorené pre každého nad 35 rokov, priťahuje najlepších svetových orientačných bežcov – najmä tých v dôchodkovom veku.

Tento rok súťažilo 10 mužov nad 90 rokov na najvyššej úrovni, pričom o všetky medaily bol veľmi tesný súboj.

Podľa Morayovej si zranená Rhona Fraserová užívala svoje podujatia, ale nedokázala sa kvalifikovať do žiadneho A finále.

Eddie Harwood odchádzal so skutočnými nádejami na výkon v top 10 a bol presvedčený, že sa dostane na pódium v ​​triede mužov do 70 rokov, v ktorej dominujú kvalitní nórski atléti – ktorí si vybojovali osem z top 10 na strednej trati.

Eddie Harwood v akcii na Slovensku. Obrázok: Margaret Dearman

Kvalifikácia šprintérskych pretekov sa konala na okraji druhého slovenského mesta, Košíc, a bola skvele zorganizovaná s komplikovaným výberom trás okolo panelákov a plotov.

Finále sa potom konalo v centre mesta, ale na Harwoodovu chuť sa ukázalo príliš technické, hoci bol rád, že prebehol rovnomerne po trati a bol ohromený ôsmym miestom. Snaží sa normálne fungovať.

Kvalifikácia na lesné podujatia bola na veľmi náročnom lesnom teréne s rozsiahlymi lomovými útvarmi z minulých zosuvov pôdy a takmer všetky robili významné chyby. Harwood nebol výnimkou a zaujal, keď sa pohodlne kvalifikoval do finále A na strednej trati.

Toto plemeno bolo ďalším rozsiahlym junglerom s vážnym zameraním na chyby. Harwood mal vo všeobecnosti dobrý beh, ale keď začal narážať na nesprávnu kontrolu a nerozumel, čo robí, celý mozog vybledol.

Táto veľká chyba ho posunula na 65. miesto a nedokázal sa kvalifikovať do finále na dlhej trati.

Stredný výkon Harwood mal skorý štart na dlhom finále, čo bola vážna nevýhoda, keďže išlo o vápencovú časť s malými drsnými balvanmi. To si vynútilo opatrný beh, keďže napriek vegetácii ešte neboli vytýčené žiadne stopy.

Oblasti dominovali mohutné ponory hlboké až 50 metrov a len sedem kontrol si dokázalo vybrať dobré trasy a nasledovať ich. Harwood neurobil žiadne veľké chyby a vzhľadom na skorý štart sa tešil z 12. miesta.

Chceli by ste reagovať na tento článok? Ak áno, kliknite Tu Pošlite svoje myšlienky a môžu byť uverejnené v tlači.

READ  Stovky Slovákov protestovali proti plánu novej vlády zatvoriť prokuratúru pre závažné zločiny