Hlavné správy

Nový Hyundai Tucson oficiálne: Môže mať až 5 hybridov

Interiér vyzerá ako z prémiového auta.

FRANKFURT. Najočakávanejšie tohtoročné novinka v segmente kompaktných SUV prichádza. Hyundai Tucson štvrtej generácie má dizajn aj technológia posunúť na inú úroveň.

Už z prvej série fotiek je vidieť, že kórejská automobilka nechcela nič podceniť.

Niet sa čo čudovať, Tucson je celosvetovo úspešným modelom značky, na slovenskom patrí k najpredávanejším SUV.

Ako už skôr zverejnená upútavka naznačila, dizajn auta sa radikálne zmenil, Hyundai v tomto prípade celkom oprávnene hovorí o revolúcii.

S neprehliadnuteľným dizajnom

Auto stojí na novej podvozkovej platforme, na dĺžku teraz meria 4500 mm, čo je o 20 mm viac, než u predchodcu. Na šírku pribudlo 15 mm, celkovo 1865 mm. Rázvor narástol na 2680 mm (+10 mm) a výška o 5 mm, celkovo 1650 mm.

Predná maska ​​vyzerá, akoby nový Tucson ani nemal svetla. Sú totiž súčasťou mriežky chladiča a hlavné svetlá sa maskujú v nárazníku za nasávacie otvory.

Ani zboku sa novinka nedá prehliadnuť. Má výrazne vystúpené blatníky, ktoré výrazne zasahujú aj do dverí. Nechýba plastové lemy, ktoré dodávajú drsnejší vzhľad.

Nový Tucson bude v tme dobre rozpoznateľný aj zozadu. Svetlá sú prepojené tenkým LED pásom, ktorý dopĺňajú štyri zvislé svetelné tesáky.

Zaujímavým detailom je logo značky na mieste, kde by sme čakali zadný stierač. Nechýba, len sa schoval hore pod spojler. Podobné riešenie poznáme z Range Roverov.

Interiér v znamení luxusu

Ani v interiéri nezostal kameň na kameni a pribudlo množstvo úplne nových komponentov.

READ  Slovenská a Česká republika FM

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close