Hlavné správy

Na ktoré miesta nakupujú Slováci najviac výletov? Cestovná kancelária sa spolieha na životopis

Výhľad je počas sezóny dobrý.

Turizmus na Slovensku zažil svoje ťažké časy. Údaje z Štatistického úradu potvrdzujú, že cestovné kancelárie na Slovensku stratili kvôli epidémii v minulom roku 88 percent svojich zákazníkov.

Aj keď v roku 2019 emigrovalo zo Slovenska 1,1 milióna ľudí pomocou služieb cestovných kancelárií a agentúr, vlani to urobilo iba 128 000 ľudí. Predaj cestovných kancelárií klesol o takmer 90 percent.

Cestovné kancelárie sú povinné vybaviť odložené dovolenkové balíčky zakúpené na leto 2020. Rekreačné poukazy boli spustené minulý rok ako reakcia na prvú vládnu vlnu vlády. Ak sa agentúry nedohodnú so zákazníkom na prevode, musia im peniaze vrátiť do 14. septembra.

Pracovníci v cestovnom ruchu sú teraz ohľadom nadchádzajúceho leta optimistickí. Tvrdia, že ich služby ich viac zaujímajú počas sviatkov a súhlasia s tým, že to bude pre mnohých dôležité. Vedia tiež, že delta variant korónového vírusu, ktorý sa šíri v Európe, by mohol situáciu kedykoľvek zmeniť.

Destinácia Slovenska

Niektorí dovolenkári si v zime kupovali dovolenky na jednu minútu, v prvom štvrťroku však na Slovensku vyvrcholila druhá vlna epidémie a zaviedli sa prísne obmedzenia.

24. júna 2021 o 11:32 | Martina Rabobo

READ  Blazers prijímajú slovenského obrancu od Giants

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close