Technológie

Muchová váha X1 Nano je najľahší ThinkPad aký tu kedy bol

Priekopnícky produkt ThinkPad ™ X1 Fold je teraz k dispozícii na objednávku

Spoločnosť Lenovo ™ s potešením predstavuje posledný prírastok do prémiového portfólia X1, ThinkPad ™ X1 Nano. Najľahší ThinkPad, aký tu bol, s hmotnosťou iba 907 g1 predstavuje nový základ vo výkone a funkčnosti s neuveriteľne nízkou hmotnosťou. Toto je prvý Lenovo na platforme ThinkPad Intel® Evo ™2 a je poháňaný procesormi Intel® Core ™ 11. generácie, X1 Nano ponúka najvyššiu rýchlosť a inteligenciu3 pri zachovaní vynikajúcej výdrže batérie4. Úžasný obraz poskytuje 13-palcový 2K displej s úzkymi rámikmi, s pomerom strán 16:10, audiovizuálne schopnosti vylepšujú štyri reproduktory a štyri 360-stupňové mikrofóny. Pre skutočne pohlcujúci dojem používateľa X1 Nano podporuje technológie Dolby Vision a Dolby Atmos®. WiFi 6 poskytuje najmodernejšie pripojenie5 a voliteľné 5G6 prináša vyššiu šírku pásma a zaisťuje novú úroveň efektívnosti pri neustálom pripájaní a spolupráci v novom hybridnom pracovnom svete.

Lenovo taktiež s potešením oznamuje, že ide o prvý skladací počítač7 vo svete, ThinkPad X1 Fold, je k dispozícii na objednávku7. X1 Fold, vrchol technologických inovácií, ponúka revolučnú kombináciu prenosnosti a všestrannosti, ktorá definuje novú triedu výpočtovej techniky, ktorú umožňujú procesory Intel® Core s technológiou Intel® Hybrid Technology, zavedenú inovatívnym programom Intel Athéna. Kombinácia známych funkcií, ktoré všetci poznáme zo smartfónov, tabletov a notebookov, do jedného skladacieho výpočtového zariadenia navždy zmení spôsob, akým pracujete, hráte, tvoríte a pripájate sa. S voliteľnou 5G6 Môžete sa spoľahnúť, že rýchlosť vášho pripojenia bude bezpečnejšia a optimalizovanejšia tam, kde je sieť k dispozícii, a že bude lepšie chránená bezpečnostnými funkciami ThinkShield. Zistite viac o tom, ako je ThinkPad X1 Fold priekopníkom v novej triede: Trieda, ktorá mení celú situáciu

Najľahší ThinkPad, aký tu bol

S hmotnosťou menej ako jeden kilogram je ThinkPad X1 Nano najľahší ThinkPad1ako tu kedy bol. Je to jeden z najkomplexnejších ultraľahkých notebookov súčasnosti s najvyšším výkonom, displejmi, zvukom a zabezpečením.

  • X1 Nano je vybavený procesormi Intel® Core ™ i7 až 11. generácie s grafikou Intel® Iris® X.e a ponúka najlepšie procesory na svete pre tenké a ľahké notebooky3ktoré poskytujú až 2,7-krát rýchlejšie vytváranie obsahu8, O 20% rýchlejšia produktivita práce9 a viac ako dvakrát rýchlejšie ako hranie hier a prehrávanie obsahu10 v rámci pracovných tokov verzus konkurenčné produkty.
  • Thunderbolt ™ 4 ponúka rýchle pripojenie pomocou jediného kábla k napájaniu monitorov, úložiska a mnohých ďalších externých zariadení.
  • X1 Nano je prvý ThinkPad, ktorý obsahuje aktualizovanú sadu umelej inteligencie ThinkShield a biometrických bezpečnostných prvkov. Od nového rozpoznávania hlasu a detekcie ľudskej prítomnosti, ktoré vám umožňujú prihlásiť sa bez dotyku a uzamknúť zariadenie, keď používateľ odíde, až po známu funkciu Zápas na čipe, čítačka odtlačkov prstov.
  • X1 Nano je možné predinštalovať pomocou operačného systému Windows 10 Pro alebo Ubuntu® Linux® OS a obsahuje voliteľné 5G6 pre pripojenie pripravené pre budúcnosť.
  • 13-palcový displej Dolby Vision 2K s pomerom strán 16:10 ponúka rozsiahle displeje a 100% sRGB zaisťuje jasnosť a presnosť farieb. K dispozícii sú tiež možnosti dotykovej obrazovky.
  • Systém reproduktorov obsahuje štyri reproduktory s podporou Dolby Atmos pre pohlcovanie zvuku a v kombinácii so štyrmi 360-stupňovými mikrofónmi zaisťuje, že budete počas hlasových a videohovorov znieť hlasno a zreteľne.
READ  New Vegas s týmto modom • Eurogamer.net

Vďaka ultraľahkej hmotnosti, vysokému výkonu, brilantným displejom, úžasnému zvuku a možnostiam budúceho pripojenia je ThinkPad X1 Nano ideálnym notebookom pre hybridný pracovný svet. X1 Fold, inžinierske majstrovské dielo, však patrí do úplne novej triedy výpočtovej techniky a predefinuje, čo si o zariadeniach myslíme a ako ich používame.

Zásadný posun v oblasti osobných počítačov

Po piatich rokoch vývoja je ThinkPad X1 Fold prvým zariadením svojho druhu v novej triede osobných počítačov, ktoré posúva hranice a predefinuje spôsob našej práce s technológiou. Noste malé, použite veľké. Adaptér ThinkPad X1 Fold, prispôsobený novému hybridnému modelu pre domácnosť a kanceláriu, umožňuje priekopníkom prijať revolučné inovácie, ktoré zvyšujú kreativitu, spoluprácu a zábavu a ktoré sa plynulo transformujú na ich konkrétne potreby.

ThinkPad X1 Fold je teraz k dispozícii na objednávku vrátane voliteľného príslušenstva, ako je napríklad klávesnica Bluetooth Mini Fold, ktorú je možné bezdrôtovo ukladať a nabíjať vo vnútri zariadenia, alebo pero Lenovo Mod, vďaka ktorým si môžu používatelia robiť poznámky, komentovať alebo podpisovať právne dokumenty alebo dokumenty stáť. Stojan Lenovo Easel Stand pre ľahké umiestnenie na stôl v orientácii na výšku alebo na šírku.

„Sme nadšení, že môžeme uviesť na trh nie jedno, ale až dve neuveriteľné zariadenia, ktoré zmenia používateľské prostredie doma, v kancelárii aj kdekoľvek inde.“ povedal Christian Teismann, prezident komerčných počítačov a inteligentných zariadení. „Sme hrdí na to, že používateľom poskytujeme priekopnícke zážitky z obrazovky spolu so zvukom / videom, pripojením 5G, ultraľahkými a ultramobilnými produktmi pre nový hybridný pracovný svet.“

„Staviame na našej histórii spoločného inžinierstva so spoločnosťou Lenovo, aby sme podporili inovácie a priniesli na trh nové počítačové skúsenosti.“ uviedol Gregory Bryant, výkonný viceprezident spoločnosti Intel a generálny riaditeľ skupiny Client Computing Group. „ThinkPad X1 Nano a ThinkPad X1 Fold, vyvinuté inovatívnym programom Project Athena, sú príkladom nášho záväzku k počítačovým inováciám a najlepším skúsenostiam s notebookmi pri práci.3

Ovládajte a konfigurujte prácu s počítačom Lenovo pre koncových používateľov a správcov IT

READ  Nový únik Samsung Galaxy S24 Ultra odhaľuje zmenu dizajnu obrazovky

Všetky produkty Think sú vybavené špecifickou verziou Vantage pre spoločnosti a na jeseň tohto roku prichádza inovácia týmto smerom. Commercial Vantage 1.2 je klientská aplikácia určená pre podnikových zákazníkov, ktorá koncovým používateľom nielen uľahčuje aktualizáciu ich nastavení hardvéru, ale ponúka aj ovládacie prvky špeciálne pre správcov IT zodpovedných za správu viacerých zariadení v ich spoločnosti. S touto verziou sa veľkosť inštalácie zníži na polovicu a rozhranie sa zjednoduší, aby bolo možné rýchlo nájsť rôzne funkcie.

V dnešnej dobe čoraz viac rozptýlenej a vzdialenej pracovnej sily podporuje Commercial Vantage používateľa kdekoľvek sa nachádza, pretože mu umožňuje prispôsobiť výkon batérie, nastavenie mikrofónu, displeja a fotoaparátu pre optimalizovaný audiovizuálny zážitok. Poskytuje tiež väčšie zabezpečenie detekciou nedôveryhodných sietí WiFi a automatizáciou aktualizácií systému BIOS a firmvéru, čím poskytuje lepšiu ochranu zariadení pred novými hrozbami. Pre koncových používateľov sú aktualizácie systému dokončené jediným kliknutím, bez potreby asistenčných služieb pre IT stránky. Táto vylepšená používateľská skúsenosť nijako neobmedzuje správu IT. S programom Commercial Vantage môžu správcovia IT udržiavať kontrolu nad každým zariadením Lenovo v ich vybavení a rozhodnúť sa, kedy Vantage skontroluje a nainštaluje jednotlivé aktualizácie. K tomuto vydaniu boli pridané vstavané ovládacie prvky správcu, ktoré umožňujú vzdialené spustenie a kontrolu aktualizácií systému, aby sa zabezpečilo, že zariadenia budú udržiavané v aktualizovanom stave, aj keď pracovníci IT nemajú prístup k fyzickému zariadeniu.

Cena a dostupnosť11

ThinkPad X1 Fold bude dostupný v novembri 2020 za cenu 4 000 eur s DPH.

ThinkPad X1 Nano bude k dispozícii v prvom štvrťroku 2021. Cena zatiaľ nie je stanovená.

Vantage 1.2 bude globálne dostupný od 13. októbra a je súčasťou všetkých nových produktov Think bez ďalších nákladov. Od tohto dátumu si môžu existujúci zákazníci Think tiež stiahnuť najnovšiu verziu z Microsoft Store a na Stránka podpory Lenovo.

Ďalšie informácie nájdete v časti https://www.lenovo.com/sk/sk/think/.

1 Založené na internom výskume spoločnosti Lenovo vo všetkých modeloch ThinkPad vyrábaných od roku 1992 spoločnosťou IBM alebo Lenovo na celom svete.
2 X1 Nano je súčasťou inovatívneho projektu Intel Athena a očakáva sa, že bude prvým zariadením ThinkPad založeným na platforme platformy Intel® Evo a poháňaným procesormi Intel® Core ™ 11. generácie.
3 Zdroj: Intel. Merané priemyselným benchmarkom a testom Sprievodcov reprezentatívnym použitím a jedinečnými vlastnosťami procesorov Intel® Core ™ i7 11. generácie, ktoré poháňajú dizajn a sú spoločne navrhnuté ako súčasť komplexného inovačného programu Intel Project Athena. a overené podľa prémiovej špecifikácie a kľúčových indikátorov skúseností, aby bola zaistená jedinečná používateľská skúsenosť. Podrobnejšie informácie o výkone a referenčné výsledky nájdete na stránke www.intel.com/Evo.
4 Výdrž batérie sa bude líšiť a bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane konfigurácie a používania produktu, softvéru, prevádzkových podmienok, bezdrôtových funkcií, nastavení správy napájania, jasu obrazovky a ďalších faktorov.
5 Vyžaduje sa samostatne zakúpený smerovač Wi-Fi a plán, ktorý sa môže líšiť v závislosti od umiestnenia. Uplatňujú sa ďalšie podmienky a / alebo poplatky. Rýchlosti Wi-Fi 6 sú zvyčajne až 9,6 Gb / s v porovnaní s Wi-Fi 5 pri 3,5 Gb / s. Rýchlosti pripojenia sa budú líšiť v závislosti na umiestnení, prostredí, podmienkach siete a ďalších faktoroch.
6 Vyžaduje sieťovú službu 5G a samostatne zakúpený mobilný dátový program, ktorý sa môže líšiť v závislosti od miesta. Uplatňujú sa ďalšie podmienky a / alebo poplatky. Rýchlosti pripojenia sa budú líšiť v závislosti na umiestnení, prostredí, podmienkach siete a ďalších faktoroch.
7 Na základe prieskumu uskutočneného spoločnosťou Lenovo v júni 2020 medzi počítačmi predanými významnými výrobcami počítačov, ktorí ročne predajú na celom svete viac ako 1 milión kusov. Dostupnosť X1 Fold sa môže líšiť v závislosti od geografického umiestnenia a produkty môžu byť dostupné iba na vybraných trhoch.
8 Zdroj: Intel. Merané pracovným tokom Tvorba obsahu: Úpravy fotografií. Podrobnejšie informácie o výkone a referenčné výsledky nájdete na www.intel.com/11thgen.
9 Zdroj: Intel. Merané produktivitou: pracovný tok Microsoft Office 365. Podrobnejšie informácie o výkone a referenčné výsledky nájdete na stránke www.intel.com/11thgen.
10 Zdroj: Intel. Merané hraním: pracovný tok hier a streamov. Podrobnejšie informácie o výkone a referenčné výsledky nájdete na stránke www.intel.com/11thgen.
11 Ceny nezahŕňajú dane, poštovné ani opcie a môžu sa meniť bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie podmienky. Ceny predajcu sa môžu líšiť. Termíny skladu sa môžu líšiť v závislosti od miesta a produkty môžu byť dostupné iba na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť ponuky, funkcie a špecifikácie produktov bez predchádzajúceho upozornenia.

READ  Na Slovensko by mohlo doraziť ďalších 900 vojakov NATO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close