Technológie

Muž, ktorý daroval tisíce notebookov študentom školy Guildford County School, čelí deportácii Vzdelávanie

Cinde Ingram High Point Enterprise

High Point – Keď tridsaťročný Adrian Martinka a jeho 25-ročná sestra Miriam Martinková boli zaneprázdnení poskytovaním notebookov potrebným študentom, zmeškali termín na predloženie vládneho formulára a teraz čelia deportácii.

Martinka, zakladateľ a šéf spoločnosti Nonprofit Technology for the Future, uviedol, že spolupracuje s imigračnou právničkou Helen Parsonageovou z Winston-Salem, ktorá mu poradila, že ak získajú 30 000 online podpisov, môžu získať federálne vyšetrovanie. Petícia. Fara neposkytovala telefonické hovory ani e-mailové správy z podniku.

Ana Santiago, hovorkyňa občianskych a prisťahovaleckých služieb v Miami, bola skeptická, že online kampaň vyrieši problém Martinky a jej sestry vo veku 8 a 4 rokov, ktorej rodičia sa presťahovali zo stredoeurópskej krajiny na Slovensko do Kanady a nakoniec do Kernersville a High Point pred 14 rokmi.

„Žiadne vízum netrvá 14 rokov,“ povedal Santiago. „Ak už hovoria o federálnom vyšetrovaní, je to preto, lebo majú listy, v ktorých tvrdia, že sú nezákonné, a musia ísť pred sudcu. Myslím si, že sú v poslednom zúfalom pokuse napraviť niečo, čo nenapravili za posledné desaťročia.“

Vysoký bod podnikania spoločnosti Martinka, AM Technology a jej charitatívna technológia pre budúcnosť, zamestnávajú na svojom webovom sídle 112 v Avondale asi 15 ľudí. Nezisková organizácia už viac ako šesť rokov pomáha spájať študentov s potrebnou technológiou a vybavením.

READ  Stovky ľudí v slovenskej metropole na protest proti zákonu o očkovaní zablokovali dopravu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close