Ekonomika

Nadácia Citi Foundation predstavuje program na posilnenie postavenia ľudí so zdravotným postihnutím v strednej Európe

City Foundation dnes oznámila nový komunitný program s názvom „Posilnenie hnutia so zdravotným postihnutím v Strednej Európe“, ktorý sa bude od roku 2022 realizovať v piatich krajinách strednej Európy: Bulharsku, Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Projekt bude realizovaný v spolupráci s Európskym fórom zdravotného postihnutia (EDF), zastrešujúcou neziskovou organizáciou vedenou ľuďmi so zdravotným postihnutím a ich rodinami, s cieľom chrániť záujmy viac ako 100 miliónov ľudí so zdravotným postihnutím v Európe.

Program podporí vytváranie komunikačných kanálov s ľuďmi so zdravotným postihnutím, zabezpečí prístup k celoeurópskym medzinárodným politikám a programom, ako aj posilní schopnosti organizácií zdravotne postihnutých v strednej Európe v oblasti vedenia mládeže a príležitostí.

Program priamo podporí päť miestnych organizácií zdravotne postihnutých v uvedených krajinách a 150 ľudí, ktorí budú profitovať z lepšieho povedomia o ich právach a príležitostiach, ako aj o možnostiach prístupu k financovaniu a programom EÚ – najmä pre mladých ľudí so zdravotným postihnutím. Networkingové podujatia. Nadácia Citi Foundation venovala na podporu cieľov projektu do roku 2022 250 000 USD, z ktorých budú mať prospech krajiny rovnako. V Maďarsku program podporí Maďarská národná rada ľudových združení sumou 50 000 USD na zlepšenie schopnosti slúžiť zdravotne postihnutým. Poskytovať technickú pomoc pri hodnotení vnútroštátnych zákonov a politík, financovaní EÚ a školení o advokácii a príležitostiach na zapojenie mládeže zlepšením ich komunikačných systémov v krajine.

„Transgender ľudia sú najzaostalejšou časťou populácie v strednej Európe. Neprijateľné percento z nich žije v nebezpečných podmienkach na okraji spoločnosti. Je dôležité zamerať sa na zlepšenie inklúzie transrodových ľudí. V meste sa zaväzujeme poskytovať podporu pre lepší prístup, práva a posilnenie postavenia. Ide o ambiciózny projekt zameraný na riešenie významnej spoločenskej výzvy a som veľmi hrdý na cestu City Foundation v strednej Európe,“ povedal Munir Nanji, prezident Citi Central Europe Cluster.

READ  Saudská Arábia zakazuje libanonskú výrobu v súvislosti s obchodom s drogami Mocných 790 KFGO

Veronica Spanarova, výkonná riaditeľka a prezidentka Maďarska, dodala: „Som hrdá na to, že môžem pracovať so spoločnosťou, ktorá kladie rovnaké príležitosti na popredné miesto medzi svojimi základnými hodnotami a pracuje veľmi usilovne. zdrojov, ich úsilie bolo ocenené a v roku 2021 sme už po tretíkrát získali ocenenie Workplace Recognition. Tešíme sa na podporu Maďarskej národnej rady združení zdravotne postihnutých a prostredníctvom tohto daru a príspevku mojich kolegov a naši dobrovoľníci Tešíme sa na to.“

„Budovanie sily hnutia zdravotne postihnutých v Európe a oslovenie mladých ľudí so zdravotným postihnutím je jednou z hlavných priorít EDF, najmä medzi mladými ľuďmi postihnutými epidémiou. EDF sa zaviazala spolupracovať s našimi členmi na tom, aby ich práva boli oboznámení všetci. Ceníme si vašu angažovanosť,“ povedal prezident EDF Yannis Vardakastanis.

Projekt je súčasťou cesty City Foundation k zlepšeniu, snahe vybudovať globálne pracovné zručnosti, ktoré riešia pretrvávajúci problém nezamestnanosti mladých ľudí. Prostredníctvom filantropických investícií Mestskej nadácie sa Dobrovoľníci zamestnancov mesta, Príležitosti rozvoja kariéry a Výskum a cesty v meste zameriavajú na riešenie nesúladu zručností a budovanie zručností a sietí potrebných na pomoc mladým ľuďom, najmä tým zo znevýhodnených komunít, uspieť. V dnešnej rýchlo sa meniacej ekonomike.

Podľa tlačovej správy zaslanej do Budapest Business Journal City Foundation od svojho spustenia v roku 2014 celosvetovo zmobilizovala viac ako 330 miliónov dolárov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close