Veda

Nakoniec lekárske usmernenia pre starostlivosť o dospelých s Downovým syndrómom

zástupný symbol pri načítaní textových akcií

v 60. rokoch Dĺžka života Muž s Downovým syndrómom mal len 10 rokov.

Dnes, v tých životoch predĺžený do 60 rokov. Až donedávna však neexistovali žiadne usmernenia na liečbu špecifických zdravotných problémov, ktoré majú mnohí dospelí s Downovým syndrómom.

teraz jeden sprievodca Rozoberá nový súbor rád pre rodiny a opatrovateľov o starostlivosti o zdravotné potreby dospelých s chromozomálnymi abnormalitami.

bol vyvinutý spoločnosťou Global Down Syndrome Foundation (Global), popredná nezisková a advokačná organizácia zameraná na zlepšenie zdravia ľudí s týmto ochorením. Nadácia spolupracovala klinický riaditeľ Dospelí s Downovým syndrómom, ich rodinní príslušníci a iní zástancovia po konzultácii s ôsmimi najväčšími zdravotníckymi centrami s Downovým syndrómom, ako aj s ďalšími odborníkmi.

Dlhý život, ale pod mrakom, pre ľudí s Downovým syndrómom

Family Publishing odstraňuje usmernenia, ktoré boli prvýkrát publikované pre lekárov v recenzovanom odbore Článok V Jame.

Odporúčania sa dotýkajú deviatich najčastejších typov zdravotných problémov, ktorým čelia dospelí s Downovým syndrómom: problémy so správaním, demencia, cukrovka, srdcové choroby, obezita, nestabilita kostí v spodnej časti lebky a krku, osteoporóza, problémy so štítnou žľazou a celiakia.

Ako dlho môže covid zmeniť spôsob, akým uvažujeme o postihnutí

Usmernenia ukazujú, že je dôležité prispôsobiť liečbu pacientom a vyhnúť sa nesprávnej diagnóze. Niektoré rizikové faktory sú nejasné a niektoré liečby môžu byť nebezpečné. Nadácia tvrdí, že neexistujú žiadne publikované výskumné dôkazy pre mnohé otázky, ktoré nastolili autori medicíny – čo sú podľa úradníkov dôkazom rozdielov, ktorým čelia ľudia s Downovým syndrómom.

Hoci ide o najbežnejšiu chromozomálnu poruchu v Spojených štátoch, influencerov Približne u 1 zo 700 narodených detí bol výskum Downovho syndrómu historicky podhodnotený v porovnaní s inými hlavnými genetickými stavmi. ale on je zmeniť Kvôli sebaobhajovaniu a úsiliu rodičov, opatrovateľov, lekárov a iných. Dnes sa robí ďalší výskum. Diskriminácia a nerovnosť však stále existujú. A niektorí poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sa stále spoliehajú na nepresné alebo zastarané informácie o stave.

READ  Zníženie výkonu ukončí misiu pristávacieho modulu NASA InSight na Mars toto leto

Chcete sa pozrieť na nové pokyny? stretnutie bit.ly/DownGuidelines Sprievodca zadarmo na stiahnutie.

Globálne usmernenia pre lekársku starostlivosť pre dospelých s Downovým syndrómom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close