Návrat strany môže byť v Európe | Litco Mercury

Ash Party sa nevráti k tenisu v Austrálii po rozhodnutí Medzinárodnej tenisovej federácie vylúčiť Rusko z Pohára Billyho Jeana Kinga v roku 2022. Cieľom párty je vrátiť sa pred svojich milovaných fanúšikov Brisbane v plánovanom austrálskom pohárovom súboji so Slovenskom budúci mesiac. Svetová jednotka a trojnásobný grandslamový šampión, ktorý na turnaji nehral, ​​kým nepiloval Austráliu až do finále v roku 2019, keď sa podujatie stalo známym ako Fed Cup. Austrália však postúpila priamo do finále po rozhodnutí IDF tento rok zakázať obhajcom titulu Rusku účasť na turnaji. Ako najvyššie nasadený tím v semifinále, ktorý prehral v roku 2021, umiestni Austrália Rusko do novembrového finále, kde ešte nie je určené. Austrálska kapitánka Alicia Molick privítala toto rozhodnutie, keď lamentovala nad možnosťou, že jej tím bude hrať v povodňami zasiahnutom Queenslande. „Tvrdá práca a snaha celého nášho tímu, ktorý sa vlani dobre dostal do semifinále, bude odmenená,“ povedal Molick. „Boli by sme radi, keby sme mali možnosť hrať doma nerozhodný výsledok – a všetci hráči sa tešili na súťaž pred austrálskymi fanúšikmi – a sme nadšení, že dostaneme ďalšiu šancu zahrať si o Billy Jean King Cup.“ Austrália po minuloročnom postupe zo skupinovej fázy v Prahe prehrala obe dvojhry rugby v semifinále proti Švajčiarsku. Aj Slovensko vyhralo koláč a postúpilo priamo do finále, zatiaľ čo Belgicko, ktoré malo hrať s Bieloruskom, dostalo tiež zákaz vstupu do medzinárodných tímov. Austrália, Slovensko a Belgicko sa pridajú k druhým Švajčiarom z roku 2021 vo finále v roku 2022, aby v apríli vyhrali zvyšných sedem kvalifikačných kôl. Po invázii na Ukrajinu 24. februára bolo Rusku zakázané obhajovať titul v Davisovom pohári a v pohári Billyho Jeana Kinga. Rusko tvrdí, že Bielorusko je kľúčovou fázou invázie, „špeciálnej operácie“. „Pre mnohých je to ťažké obdobie a okolnosti sú jedinečné,“ povedal Molick. „Naše myšlienky a preferencie sú s každým na Ukrajine.“ Povedal, že partia nehrala od víťazstva na Australian Open v januári a jeho telo sa dostatočne nespamätalo z ťažkej letnej kampane. Po absolvovaní Indian Wells tento týždeň a promócii v Miami sa 25-ročná hráčka teraz vráti do Európy na antukové turné WTA. Australian Associated Press