Zábava

Nevera s kolegom, dva rozvody a potom … Nečakaný krok českej herečky!

Daniela Kolářová sa narodila 21. septembra 1946 v českom Chebe. Jej talent sa prejavil v deviatich rokoch, keď získala svoju prvú malú rolu v rozprávke Šaty cisára.

Na karloveskom gymnáziu hrala v študentskom divadle malých foriem (najskôr sa volal Štycháček, neskôr Vrecko). V rokoch 1964 – 1968 študovala na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe (DAMU). Kamerou debutovala v televíznom filme Koniec veľkej epochy (1965).

Daniela Kolářová (vľavo)

Zdroj: CT

Vynikla aj v úlohe Bohunky Augustovej, ktorú napísala podľa poviedky Vladimír Páral (Súkromná búrka, 1967). Po ukončení štúdia na DAMU v roku 1968 nastúpila do pražského Divadla SK Neumann (dnes Divadlo pod Palmovkou) a od roku 1971 je členkou pražského divadla na Vinohradoch.

Na konci marca 2005 získala cenu Alfreda Radoka za stvárnenie svojej matky za vynikajúci herecký výkon v inscenácii Na mušku Thomasa Bernharda v pražskom Divadle komédie. Pracovala tiež v divadle Na Zábradlí, v pražskom Švandovom divadle a v mnohých ďalších.

Daniela Kolářová pracuje aj pre Český rozhlas, kde predniesla viac ako 80 inscenácií. V roku 2001 získala prvé miesto v ankete Neviditeľný herec za postavu Irene, manželky Soamesovej (z románu anglického dramatika Johna Galsworthyho Sága rodiny Forsytovcov).

Jiří Ornest a Daniela Kolářová
Jiří Ornest a Daniela

Zdroj: CT

Herečka sa vydala za herca a režiséra Divadla Na zábradlí Jiřího Ornestu. Manželská idylka sa však skončila po 14 rokoch, keď sa Daniela pozrela na oveľa mladšieho Martina Stropnického. Obaja sa rozviedli, ale nakoniec zistili, že to bolo len akési šialenstvo, a obaja sa vrátili k emigrantkám. Stropnický neskôr svoju manželku opäť opustil a dnes je ženatý s Veronikou Žilkovou.

READ  Dovoz ruskej ropy do EÚ klesol v dôsledku tvrdých sankcií o 90 %.

Na druhej strane, Kolářová už v Orneste zostala. V polovici 90. rokov sa za ňu dokonca znovu vydala. Bol to len jej osudový muž. „Bolo to normálne rozhodnutie, pretože sme bývali spolu. Preto sme sa rozhodli druhýkrát legalizovať náš vzťah,“ uviedol skôr pre české médiá. S režisérom, s ktorým má synov Simona a Matěja, bola až do jeho smrti v roku 2017.

Daniela Kolářová

Zdroj: CT

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close