Svet

Nová pohraničná dohoda: KDR a Zambia posilňujú obchod

Správa od východoafrický KDR a Zambia sa nedávno dohodli na uľahčení cezhraničného obchodu podpísaním dohody o spolupráci v rámci regionálneho bloku Juhoafrického rozvojového spoločenstva (SADC).

Ministri oboch krajín predstavili hrubý rámec spolupráce a akčný plán na dosiahnutie dlhodobého riešenia ťažkostí, s ktorými sa dopravcovia stretávajú.

Podpredseda vlády pre vnútorné záležitosti a bezpečnosť Peter Kasadi zdôraznil, že KDR naďalej pracuje na nájdení trvalého riešenia problémov súvisiacich s hranicou Kasumbalesa.

„Neustále hovory od prepravcov v sieti SADC sa nám dostali do uší o ťažkostiach, s ktorými sa každodenne stretávajú pri vykonávaní svojich operácií.“ Povedal námestník ministra.

„KDR je znepokojená touto situáciou, ktorá bráni hladkému obchodu medzi našimi dvoma krajinami. Dohodli sme sa, že budeme spolupracovať so Zambiou a nájdeme trvalé riešenie tejto situácie. pridal.

Podpredseda vlády ďalej informoval, že došlo k stretnutiu ministrov oboch krajín „Ide o dôležitý krok pri realizácii záväzku našich dvoch štátov s podporou SADC prekonať bariéry, ktoré bránia obchodu a cezhraničnej doprave v rámci nášho regiónu.

Podľa východnej Afriky je hranica Beitbridge medzi Južnou Afrikou a Zimbabwe najrušnejšou pozemnou hranicou v SADC, po ktorej nasleduje hranica Kasumbalesa medzi KDR a Zambiou.

Kasumbalesa sa nachádza na križovatke hlavných obchodných tepien vrátane severojužných koridorov, rozvojového koridoru Dar es Salaam, koridoru Walvis Bay-Natola-Lubumbashi, koridoru rozvoja Beira a koridoru rozvoja Lobito.

Obe krajiny sa tiež rozhodli zosúladiť vízové ​​poplatky medzi oboma štátmi, zaviesť predbežné colné odbavenie tovaru s cieľom znížiť cezhraničnú dopravu a modernizovať hranice, aby sa vyriešili všetky problémy hraničnej infraštruktúry. Rozhodli sa tiež povoliť 24-hodinové hraničné operácie na hraničných priechodoch v Kasumbalesa, Sakania, Mogambo a Kibushi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close