šport

Nový kapitán menovaný do slovenského daviscupového tímu

Miloslava Mečířa nahradil (pre zdravotné problémy) Dominik Harpati, ktorý hladko zdolal Karola Kučeru.

Novým kapitánom slovenského daviscupového tímu sa stal Dominik Harbáty, ktorý si v roku 2005 zahral finále Davisovho pohára. Vo funkcii strieda Miloslava Mesira, ktorý odchádza pre zdravotné problémy: jeho telo nevstrebáva železo, napísal denník Sme.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Marián Vajda, bývalý Hrbatého tréner a tréner nedávneho lídra vo dvojhre Srba Novaka Djokoviča, ponuku odmietol.

Harbáty získal na rokovaní výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu 24. novembra viac hlasov ako druhý kandidát Karol Kučera. V Daviscupovom tíme debutoval v Národnom tenisovom centre (NTC) Bratislava v apríli 2018.n.d Súboj prvého kola skupiny z euro-africkej zóny proti Bosne a Hercegovine.

Messir bol doteraz jediným daviscupovým kapitánom od získania samostatnosti Slovenska. Olympijský víťaz zo Soulu (1988) odstúpil po 24 rokoch.

Kto je Dominique Harbati?

Hrbatý je držiteľom slovenského rekordu v Davisovom pohári: v 26 zápasoch za 14 rokov odohral 58 zápasov, z toho 33 vyhral.

V roku 2005 bol kapitánom tímu, ktorý sa dostal až do finále. V zápase proti Chorvátsku zdolal Maria Ancica a Ivana Lubicica. Slováci napokon prehrali 2:3.

Na tomto prestížnom turnaji zdolal aj bývalú svetovú jednotku Gustava Gurdona z Brazílie, Američana Andyho Roddicka a Rusov Evgenyho Kafelnikova a Marata Safina.

Výber do daviscupového tímu bol pre Hrbatého splneným snom.

„Veľmi ma potešila táto správa, keď mi pred chvíľou zavolal pán Igor Moska,“ povedal Hrbatý pre TASR Newswire. „Viem, že chalani to chceli vedieť trochu skôr. Priznám sa úprimne, trochu som si poplakal. Je pre mňa veľká vec, že ​​som späť v národnom tíme – teraz v takejto pozícii.“

READ  Tottenham oslávil Mourinhovo výročie triumfom nad Man City, dobrou formou Chelsea

Najprv by sa stretol s tenistami a podelil sa o svoje nápady – vrátane zloženia tímu.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moska označil výber za ťažké rozhodovanie po dlhej debate, v ktorej Hrbatý získal 10 hlasov a Karol Kučera tri.

„Obaja sú veľkí kandidáti, veľké osobnosti slovenského tenisu,“ zhrnul Mosca.

Súčasní tenisoví reprezentanti Martin Klizan a Andrzej Martin, všetci hráči, výber vítajú, pretože „Hrbatý je legenda, obľúbenec publika, určite pritiahne fanúšikov do hľadiska. Motivujte hráčov a motivujte ich“, povedal Klizan. Plus Zeden des daily.Hrbatý je veľkým prínosom, všetci sa tešíme na spoluprácu, povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close