šport

Obhajcovia titulu Lorenzo Musetti a Bernarda Pera vyhrali na Hamburg European Open

HAMBURG, Nemecko (AP) – Obhajcovia titulu muži aj ženy zaznamenali v utorok na hamburských European Open víťazstvá, keď Lorenzo Musetti porazil Eliasa Yamara v prvom kole mužov a Američanka Bernarda Pera si zaknihovala miesto vo štvrťfinále žien, zatiaľ čo najlepšia nasadená Donna Vecic debutovala v úvode a bol z hry rozrušený.

Musetti začal pomaly, keď porazil kvalifikanta Ymera 6:4, 6:1. Dvadsaťjedenročný Talian prehrával zo stavu 3:1 v prvom sete a vyhral 11 z nasledujúcich 13 zápasov.

„Zo začiatku som sa trochu trápil,“ povedal Musetti, ktorý vlani získal svoj prvý titul na antukovom turnaji v Hamburgu. Vo finále porazil Carlosa Algarza.

Musetti nadviazal na tento úspech ďalším titulom v októbri v Neapole a posunul sa do prvej dvadsiatky tohtoročného rebríčka.

V Hamburgu je nasadený ako tretí a v druhom kole hrá s Jozefom Kowalikom.

Štvrtý nasadený Alexander Zverev zdolal Alexa Molkana 6:0, 6:3 za menej ako hodinu, aby si v druhom kole čelil s Nemcom Rudolfom Molleckerom.

Zverev Vydané vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti V pondelok v reakcii na obvinenie z napadnutia po tom, čo nemecké médiá informovali, že prokuratúra v Berlíne proti nemu požiadala o pokutu. Brenda Batea, bývalá Zverevova partnerka, ktorá porodila ich dcéru v marci 2021, utrpela zranenia, informovala televízia RTL.

Piaty nasadený Francisco Cerundolo odstúpil zo zápasu v prvom kole proti Yannickovi Hanfmannovi, keďže Nemecko viedlo 4-6, 6-2, 4-2.

Peraová porazila Gaiu Kanebiovú v zápase 2. kola 7–6 (6), 6–1 a pripravila si štvrťfinálové stretnutie s Dianou Schneiderovou. Bera vyhral back-to-back tituly v Budapešti a Hamburg pred rokom Potom sa však nedostal do finále.

Tretia nasadená Peraová je najvyššie nasadenou hráčkou v žrebovaní žien po tom, čo v utorok vypadli všetky prvé, druhé a štvrté nasadené.

READ  Lotyšsko sa chystá usporiadať iba majstrovstvá sveta IIHF

Vecic bol ohromený austrálskym Storm Hunterom 3-6, 6-3, 6-3, zatiaľ čo Eva Lies priniesla ďalšie prekvapivé výsledky s výhrou 6-1, 6-1 nad druhým nasadeným Maier Sheriffom. Daria Saville bola ďalšou austrálskou hráčkou, ktorá vytiahla pozoruhodné rozrušené víťazstvo, keď porazila štvrtú nasadenú Jasmine Paulini 6-0, 7-6 (3).

___

AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close