šport

Od vychádzajúcej slovenskej hviezdy až po rozšírené majstrovstvá sveta

Od vzostupu národného hráča na Slovensku až po rozšírenie najsledovanejšieho svetového podujatia, Majstrovstiev sveta vo futbale, sa futbalová krajina hemží príbehmi o úspechu a očakávaní. Pódium je pripravené na vzrušujúcu futbalovú sezónu po celom svete.

Na Slovensku vyšla hviezda

V meste sa hovorí o slovenskom obrancovi Davidovi Hankovi, ktorý svojimi výkonmi za Feyenoord krúti hlavou. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzone ocenil Hankovu všestrannosť a poznamenal, že jeho prispôsobivosť v hre stredovej aj ľavej obrany prispela k prvému titulu Feyenoordu po šiestich rokoch. Trhová kapitalizácia spoločnosti Hankow sa za rok zvýšila zo 4,5 milióna na pôsobivých 25 miliónov. Ak bude v tejto ceste pokračovať, čoskoro sa stane najdrahším slovenským hráčom v histórii.

(Prečítajte si tiež: Kolumbijská bitka o vysoké stávky: Pripravte sa na kvalifikáciu MS proti Ekvádoru)

Majstrovstvá sveta 2026: Nová hranica

Zatiaľ čo Hankowova individuálna brilantnosť je pozoruhodná, pozornosť futbalového sveta sa obracia na blížiace sa majstrovstvá sveta 2026. Majstrovstvá sveta, ktoré majú byť najväčším turnajom v histórii, spoločne organizujú Spojené štáty americké, Kanada a Mexiko. Tripartitné usporiadanie je významným úspechom pre prezidenta FIFA Gianniho Infantina, ktorý od svojho vymenovania v roku 2016 uprednostňuje rozšírenie Svetového pohára.

Vydanie 2026 bude obsahovať väčší počet tímov, ktoré sa rozšíria z 32 na 48. Táto zmena výrazne ovplyvní kvalifikátory pridelené jednotlivým regiónom. Napríklad Afrika bude profitovať zo zvýšenia kresiel z piatich na deväť a Ázia takmer zdvojnásobí počet kresiel na osem. Európa tiež zaznamená nárast svojho zastúpenia z 13 na 16 tímov. Expanzia sa považuje za prínos najmä pre Afriku, pričom bývalý nigérijský reprezentant Sunday Oliseh prezradil, že zvýšené zastúpenie zvýši ich šance na úspech.

READ  Európska liga UEFA dnes - výsledky a plán zápasov

(Prečítajte si tiež: Kolumbijské futbalové hviezdy na vedľajšej koľaji: Skúška odolnosti a rozhodnosti)

Copa America: Súboj titanov

Keďže plány majstrovstiev sveta sa formujú, ďalšie veľké podujatie, Copa America, sa blíži k svojmu vrcholu finále medzi Brazíliou a Argentínou. Oba tímy majú za sebou bohatú históriu a uchvátili fanúšikov svojou intenzívnou rivalitou. Tohtoročné finále pridáva ďalšie intrigy, keďže Brazília prevzala úlohu hostiteľa na poslednú chvíľu v dôsledku nepokojov v Kolumbii a prepuknutia choroby Covid-19 v Argentíne. Dvaja najlepší hráči v centre pozornosti budú Neymar za Brazíliu a Lionel Messi za Argentínu. Oba tímy majú za cieľ ukončiť svoje trofejové suchá.

Na pozadí týchto veľkých podujatí sa nigérijský brankár Maduka Okoye pripravuje na nadchádzajúcu sezónu s Watfordom a podpísal zmluvu za 5 miliónov libier od holandskej Sparty Rotterdam. Jeho ambíciou je nielen hráčsky rásť, ale aj pomôcť Watfordu získať postup späť do Premier League.

čítaj viac

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close