Coco Goff postúpila do 2. kola Australian Open v snahe o vzájomné grandslamové tituly | KWKT

Simon Campers, Associated Press

pred 2 hodinami

Jan. Američanka Coco Goffová mávla rukou po tom, čo porazila Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú počas tenisových majstrovstiev Australian Open v austrálskom Melbourne v pondelok 15. apríla 2024 v austrálskom Melbourne. (AP Photo/Asanka Brendan Ratnayake)

MELBOURNE, Austrália (AP) – Coco Goff otvorila svoju snahu o grandslamový titul vo dvojhre pondelkovým víťazstvom 6:3, 6:0 nad Annou Karolínou Schmidlovou na Australian Open.

19-ročný Američan, ktorý v septembri vyhral svoj prvý major na US Open, skompletizoval víťazstvo presne o hodinu.

„V prvom sete som bol trochu nervózny,“ povedal štvrtý nasadený Goff. „Myslím si, že som dobre returnovala a potom som si na konci (setu) našla svoje podanie. Keď som bola za stavu 3:3 nervózna, povedala som si: 'Cítim sa dobre, je mi dobre, tak sa bavte'. To ma dokázalo trochu uvoľniť.

Wimbledonská šampiónka Markéta Vondrusová predtým šokovane prehrala s Ukrajinkou Dayanou Jastremskou 6:1, 6:2.

Siedma nasadená Vondroušová vynechala pre zranenie slabín vyladenie Adelaide a trápila sa na podaní, trafila sedem dvojchýb.

V ďalšom úvodnom zápase postúpila do 2. kola 19. nasadená Elina Svitolinová výhrou 6:2, 6:2 nad Austrálčankou Taylou Prestonovou.

Štvornásobná víťazka majoru Naomi Osakaová sa po narodení dcérky vrátila do grandslamového tenisu. Japonky sa v prvom kole vo finálovom zápase v Rod Laver Arene stretnú s Francúzkou Caroline Garciovou.