Chelsea ženy 5-1 Liverpool ženy: Lauren James strelila super hetrik, keď Emma Hayes‘ Blues zvýšila WSL na šesť bodov | Futbalové správy

Hetrik odsunutej Lauren Jamesovej a góly Aggie Beaver-Jonesovej a Sjoga Nuskena pomohli Emme Hayes‘ Blues zvýšiť vedenie v zápase ženskej Super League medzi Chelsea a Liverpoolom na Stamford Bridge. Tabuľka za šesť bodov

Autor: Don Long, digitálny futbalový novinár @DanLong__

7:51, Spojené kráľovstvo, nedeľa 19. novembra 2023

Lauren James zaznamenal skvelý hetrik, keď Chelsea výhrou 5:1 nad Liverpoolom zvýšila svoj náskok na čele WSL na šesť bodov.

Anglický útočník mal podiel na všetkých piatich góloch Chelsea v pamätné popoludnie na Bridge.

James po 11 minútach odmenil rýchly štart Blues a Aggie Beaver-Jones hlavičkou obnovil vedenie po vyrovnaní Jessom Carterom vlastným gólom.

Anglická hviezda zavŕšila svoje ohromujúce druhé miesto, keď po skvelom držaní Sama Kerrovej z tesnej blízkosti zakončila prihrávku Johanny Wrighting Caneridtovej a odišla s mečbalom.

Rytting Kaneryd pripravil pätinu dňa, keď Sjoeke Nusken položil loptu na tanier, aby ukončil súboj s 12 minútami hry.

Lauren Jamesová z Chelsea venovala svoj hetrik proti Liverpoolu Emme Hayes, ktorá oznámila, že na konci sezóny klub opustí.

Šiesta výhra v sezóne posunula Chelsea o šesť bodov pred druhý Arsenal, zatiaľ čo Liverpool zostáva piaty. V nedeľu ich môže preskočiť Manchester City, ak vyhrajú manchesterské derby na Old Trafford.

Ako Chelsea odľahčila Liverpool na Bridge

Chelsea začala ako dom v plameňoch a priniesla to, čo Emma Hayes nazývala najrýchlejším začiatkom sezóny. V priebehu prvých piatich minút bol zblokovaný nebezpečný center Niamh Charles, strela od Jamesa bola vypichnutá a tečovaná strela Erina Cuthberta z 20-yardovej tyče odvrátila.

Obrázok:
Auggie Beaver-Jones oslavuje gól proti Liverpoolu

Nebolo teda prekvapením, keď sa Blues dostali do vedenia. Sophie Ingleová zahrala skvelú loptu na Jamesovú zľava, kde čelila Gemme Bonnerovej a zvalila strelu do opačného rohu.

READ  Pocta Glennovi Rotherovi a večerným titulkom Bruce United v Newcastle čakajúcim na správy o spoločnosti Almiron

Po sekundách zápasu Liverpool vyrovnal. Dve zlomky sekundy v koncentrácii umožnili Shanici van de Sandenovi postúpiť v šestnástke a štvorci, lenže nešťastný Carter premenil loptu do vlastnej siete.

Obrázok:
Lauren James z Chelsea (druhý zľava) oslavuje strelenie štvrtého gólu

Keď sa hra začala stávať otvorenejšou, Chelsea postúpila druhýkrát. Nezdolný James dostal loptu jeden na jedného a poslal vysnívanú prihrávku, Beaver-Jones išiel dole a dovnútra.

Obrázok:
Piaty gól strelil Sjoeke Nusken z Chelsea

10 minút po prestávke bola hra odobratá Liverpoolu. Kerrová sa dobre držala loptičky s tromi hráčmi okolo nej, odložila ju Jamesovi, ktorý sa dvakrát dotkol a šípkou zasiahol do ľavého dolného rohu.

Šéf Reds Matt Beard zúril, že jeho tím nebol potrestaný po tom, čo Erin Cuthbertová zaklepala na Cherie Holland.

James pridal svoj tretí a Chelsea štvrtý, keď pochoval krížny center Wrightinga Canerida minúty po debute Švédska – a mal piaty tým, že zahral loptu cez ucho ihly Wrightingovi Caneridovi, ktorý nastavil Nuskena, aby pridal. Lesk sa.

Muž zápasu – Lauren James

Sky Sports Dan Long na Stamford Bridge:

„Netreba hovoriť, kto bol ocenený v daždivú sobotu na Stamford Bridge.

„Každý vie o talente Lauren Jamesovej, ale aké privilégium je vidieť jej nezastaviteľne najlepšieho v tele. Strih nad každým iným hráčom na ihrisku, ukazuje, prečo zakaždým, keď dostane loptu, je desivá. Každá obrana v Krajina sa bojí ísť proti jej talentu.

„Tri góly a jedna asistencia nevysvetľujú, aká dobrá tu bola.“

Hayes chváli „obrovskú odozvu“ a „vynikajúci James

Trénerka Chelsea Emma Hayes:

„Perfektný zápas by bol čistý štít, ale nikto z nás v stredu večer nespal, od minulého víkendu sme boli v hoteloch a bola to skvelá odozva od celého tímu.

READ  Jaroslav Halák je veľmi blízko k zisku 300-ky

„Vedia, že mojím cieľom v tomto roku je vybudovať tím, v ktorom budeme môcť plynule prechádzať medzi zápasmi, takže som s tréningom robil niekoľko rôznych vecí, aby som sa uistil, že sú všetci lepšie pripravení, a hru som si naozaj užil. mladí chlapci. Zbrane, ale ja som skôr pre Sophie. Bol som šťastný [Ingle] A Maran [Mjelde] Riadil loď.

„Nič sme nevyhrali, vyhrali sme zápas. Ale čo sa týka výkonu a vytvorených šancí a našej všeobecnej útočnej hry, som zodpovedný za útočnú hru mužstva a som veľmi rád, že mužstvo vidím.“ vezmi si to. Vidím nápady, na ktorých pracujeme a rastie v nás sebavedomie. Neviem xG, ale vždy, keď sme zaostali, myslel som, že dáme gól.

„Laurenina práca bez jej držania lopty bola vynikajúca. Spôsob, akým sa tlačila dozadu, spôsob protitlaku, spôsob, akým v správnych momentoch vypínala ihrisko. Dominovala v súboji a robila to 90 minút. Myslím, že bola vo svojej práci nesebecká. Myslel som si, že je to vynikajúce.“

Čo bude ďalej?

Chelsea Svoj druhý zápas skupiny Ligy majstrov odohrajú vo štvrtok, keď budú hostiť Paris FCPred hosťovaním Leicester Nedeľa 26. novembra vo WSL; Začiatok o 14:00 hod.

Liverpool vezmi to Manchester United v Conti Cupe v stredu, pred hosťovaním Brighton Nedeľa 26. novembra vo WSL; Začiatok o 14:00 hod.