Hlavné správy

Odporúčania ruského plynu pre Slovensko sú skokové, ukazujú údaje operátorov

Denné odporúčania pre dodávky ruského plynu na Slovensko cez Ukrajinu sa v stredu zvýšili, vyplýva z údajov slovenského operátora TSO Eustream.

Termíny cez hraničný bod Veľké Kapušani boli v stredu 876 619 megawatthodín (MWh) za deň, čo je nárast oproti 482 076 MWh za deň v utorok, uvádzajú údaje. Ruský producent plynu Gazprom uviedol, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu cez vstupný bod Sudzha, čo predstavuje nárast z 51,6 milióna kubických metrov (mil. m3) v stredu zo 49,3 mil.

Žiadosť o dodávku plynu cez bránu Sokranovka Ukrajina zamietla, uviedol Gosprom. Cez ropovod Jamal-Európa prúdili východne od Nemecka do Poľska a údaje od operátora Cascade ukazujú, že boli o niečo vyššie.

Odchádzajúce toky z miesta merania v nemeckom pohraničnom nákupnom stredisku teraz dosiahli 11 587 385 kilowatthodín (kWh/h), čo je nárast z 11 432 596 kWh/h predchádzajúci deň, uvádzajú údaje. Plynovod North Stream 1 cez Baltické more do Nemecka mal 70 587 191 kWh/h a o polnoci to bolo 73 433 888 kWh/h.

(Tento príbeh nebol upravený pracovníkmi Dev Discourse a bol automaticky vygenerovaný zo syndikovaného informačného kanála.)

READ  V USA je považovaný za zradcu a hrozí mu prísny trest: Snowden požiada o ruské občianstvo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close