Technológie

Odworld Soulstorm – poskytuje nezabudnuteľný zážitok s počítačovou grafikou a hrami. EuroCommerce.net

Opätovný objav Otwarda pokračuje v jeho najambicióznejšej hre. Po účinnom opätovnom zavedení franšízy s novým titulom ‘N’ Tasty v roku 2014 uplynie sedem rokov od konania ďalších veľkých svetových hier Otward a Solstorm nesklamal. Možno to začalo život ako falošný remake éry Abbey Exodus z doby PS1, ale v skutočnosti je to najdramatickejšia zmena série po Stranger Anger. Je to dobrodružstvo založené na systémoch, ktoré využíva moderné systémy fyziky a materiálov na poskytovanie jedinečných nápadov a je verných protokolom Otworld.

Toto je výkladná skriňa motora Unity. Tento výkonný nástroj pomohol dodať významné hry mnohým tvorcom, ale zameraním na najnovšie možné techniky vykresľovania pomocou enginu a fyziky a AI ponúka jednu na rozdiel od iných hier založených na podobnosti, ktoré sme hrali. Ale poďme na to jasne: Soulstorm nie je hra pre každého. Aj keď je to v mnohých ohľadoch ambiciózne a prezieravé, je tu ešte jedna vec zo starej školy – aspoň nie jej náročnosť, ktorá môže byť rovnako brutálna ako staré hry v sérii. Ale za moje peniaze je to nové a iné, zatiaľ čo tlmená estetika spôsobila niektorým problémy, ponárajte sa hlbšie do hry a nájdete skutočne krásny zážitok, hraný však lepšie pri 60fps PS5 A PC.

V jadre má Solstorm PS1 rovnaký operačný systém s bočným posúvaním ako prvé dva proprietárne vstupy a samozrejme nový „N“ Tasty na počítačoch poslednej generácie. Beháte, skáčete, stúpate po rímsach a vediete motokóny na slobodu – ale teraz je v hre oveľa viac. Jedna z mojich obľúbených videohier poskytovaných tímom: ihrisko poháňané skutočnými systémami. Každá fáza predstavuje čoraz zložitejšiu sériu výziev, ako uspieť, zatiaľ čo váš dostupný nástroj sa pomaly plní.

John Lynneman Otward predstavuje Recenziu technológie digitálnej zlievarne Soulstorm.

Bez toho, aby ste toho príliš veľa pokazili, začína to dosť – spočiatku ste naučení podpaľovať fľaše s vodou, potom to postúpi k tomu, že hráč dostane novú fľašu, čo zase šíri oheň. To zase dokazuje, že výrobky z dreva sa dajú spáliť. Predtým, ako sa krajina na fyzikálnej scéne definitívne zrúti, je drevená konštrukcia zapálená a nastáva peklo. Potom sa začnete stretávať s protivníkmi AI a práve v tomto okamihu začnú pribúdať nástroje a techniky. Veľká časť hry sa zameriava na hru s nepriateľskou AI, ktorá je ako dobrá stealth hra. Rovnako ako dobrá stealth hra, aj správanie nepriateľa je jasne telegrafované a definované. Medzi prvkami používateľského rozhrania, kužeľmi zraku a všeobecným správaním budete mať dokonalé pochopenie toho, ako sa nepriatelia budú správať a interagovať so systémami, ktoré ste sa naučili.

READ  Rumor: Epic spolupracuje s Paramount, otvára dvere pre TMNT v Fortnight

Soulstorm skutočne začína vyzerať odlišne od svojich predchodcov. V pôvodných hrách ste boli väčšinou v defenzíve – skrývajte sa pred nepriateľmi. Teraz má Abe proti svojim nepriateľom útočnejšie operácie, od použitia nákladných materiálov až po klepanie nepriateľov rukou a ich budovanie. Skryjete sa pred zrakom nepriateľov číhaním v pare, schováte sa do skriniek v štýle kovovej výstroje a svojich nepriateľov premeníte na svojich spojencov. Všetky sú postavené na pôvodnom svetonázore Edwarda, sú však značne rozšírené. Ak to skombinujete s rozsiahlosťou úrovní a silnou fyzickou simuláciou, hra sa skutočne objaví.

Čím viac budete testovať, tým viac uvidíte, ako všetky systémy hry navzájom logicky interagujú – toto je hra, ktorá vás motivuje myslieť bokom a otestovať svoje teórie. Tam, kde sa Soulstorm skutočne spája, sa tieto systémy kombinujú s niekoľkými krásnymi scénami, ktoré poskytujú jedinečný zážitok (najmä keď je nebeský vlak úplnou lahôdkou). Hra neustále predstavuje nové, zábavné nápady s jasnými pravidlami a množstvom výziev. Soulstorm bolí, aby zdôraznil pravidlá zapojenia, aj keď nedržíte správne ruku.

Každá úroveň je zložená z niekoľkých aktívnych vrstiev krajiny za tou hlavnou – majú často veľkolepý vzhľad.

Začnete zbierať ďalšie predmety a drobnosti spôsobom, ktorý sa dá nakoniec použiť na návrh nových objektov. Zvyčajne nie som fanúšikom remesiel, ale v tomto prípade mi to prišlo okamžité a zábavné. Ak chcete vytvoriť nenápadné dynamické kryty, počnúc cukrovinkami až po guľky, ktoré vytvoríte, a gumičkami, ktoré používate na vyhnanie nepriateľov, vaša sada nástrojov sa neustále rozširuje. To znamená, že sú napájané z počítačov: všetky tieto nástroje, objekty a scény sú vždy jasne definované v hre, ale hráč má veľa agentúr, ako s nimi zaobchádzať, najmä neskôr v hre.

Ale toto všetko sú skutočne predajné scény. Solstorm ponúka nádherný 3D svet na preskúmanie: pripomína klasickú tímovú ICO hru s vynikajúcou architektúrou a v niektorých ohľadoch do širokého otvoreného priestoru. Veľká časť sveta je vzdialene viditeľná a aktívna, kde je možné pomocou vzdialených štruktúr zobraziť náhľad skutočných cieľových bodov a ďalekohľadov. Každá fáza mapy má veľké primárne prostredie s viacerými interiérmi. Štúdium je úplne bezproblémové a úrovne sú zdĺhavé. Táto hra sa dokáže pohrať s početnými postavami na obrazovke – niekedy nájdete stovky mutagónov, ktoré utierajú pozadie a v niektorých scénach ich chránite pri ich úteku. Ak sa prizeráte, v týchto okamžitých modeloch uvidíte obmedzenia, ale pri odhaľovaní veľkého davu bude stále veľmi efektívny.

Toto je zaujímavá prezentácia – tónom hry je, že niektoré časti sa môžu javiť nudné a prvé dve úrovne nemusia byť také pôsobivé, ale ako budete hrať, tieto detaily začnú byť čoraz viac. Toto je obrovský a rozsiahly svet, ako sme videli v takejto bočnej rolovacej hre. Páči sa mi však vizuálny dizajn, existujú určité obmedzenia. Po prvé, kvalita systému, aj keď je zvyčajne pevná, sa niekedy javí byť nižšia ako očakávaná – niektoré materiály sú zreteľne rozmazané. Existujú filmové scény, kde sa Otworld spolieha skôr na vopred zaznamenané videá ako na videohry. Prinajmenšom majú 60 snímok za sekundu na PS5, ale bohužiaľ sú na počítači uzamknuté na 30 snímok za sekundu podľa posledných verzií konzoly gen.

4
Cutskeens sú dobre nasmerované a krásne – sú to však vopred vykreslené videá. Ich rýchlosť je 60 snímok za sekundu na PS5, ale 30 snímok za sekundu na všetkých ostatných platformách vrátane PC.

Celková prezentácia je vynikajúca, ale aká krásna je, závisí od vašej preferovanej stránky. PlayStation 5 je ponúkaný v natívnom rozlíšení 1440p, ale náhradné riešenie je nízke a dočasná stabilita zlá, čo vedie k veľkému jasu a niektorým žokejom. Počítač dokáže pracovať s vysokým počtom pixelov, ale tieto artefakty sú stále k dispozícii aj v rozlíšení 4K. PS4 Pro aj PS4 fungujú na 1080p, ale kvalita tieňa a osvetlenia je v základnom systéme znížená, zatiaľ čo snímková frekvencia na PS5 je často až 30 fps oproti solídnym 60 fps. Systém PS4 Professional beží hladko po väčšinu svojich cieľových 30 snímok za sekundu, má však niekoľko pozoruhodných tipov. Vanilla PS4 má medzitým niekoľko hlbokých problémov s výkonom v najnáročnejších oblastiach „amatérskej“ hry. Riešenie V-sync s dvojitým tlmením zaznamenáva pokles snímkových frekvencií na 20 snímok za sekundu, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na tu zobrazovanú fyziku vysokých daní. Okrem toho všetky verzie (dokonca aj PC!) Trpia významnými problémami v kontrolnom bode, ktorým je Georging.

READ  Petra Vlhová prekvapila produkčný tím. Zvládla žonglovanie a drep na fitlopte bez postprodukcie

PC verzia vás nezahltí rozsiahlou sadou nastavení, umožňuje však ďalšie prispôsobenie s vybranými rozlíšeniami, má však svoje obmedzenia – podpora ultraširokého monitora nie je k dispozícii, ale ponúka aspoň vyššie možnosti snímkovej frekvencie. ktoré sú v skutočnosti užitočnejšie. Myslím si, že potrebujeme zmenu, aby sme mohli stiahnuť a previesť videozáznamy s rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Aj keď je Solstorm titulom medzi generáciami, existuje pocit, že vývojári navrhli túto hru predovšetkým s ohľadom na PlayStation 5 a PC. Na to, aby táto téma zažiarila, je potrebných viac konských síl – a ja som svoj čas s hrou veľmi miloval.

Rastúca hrateľnosť, inteligentný dizajn úrovní a nádherné umelecké hnutie so mnou skutočne hovoria – ale existuje mentalita starej školy, že nie každý môže ísť do práce. Začalo to niekoľkými rozumnými chybami, ktoré mohli niektoré chyby odložiť, ale väčšina mojich hlavných problémov s kódom bola vyriešená v jednej aktualizácii. Ale úprimne povedané, táto hra sa mi páči: je to dokonalá kombinácia retro a moderných konceptov, zapadá do seba s prekvapivo harmonickou úplnosťou. Určite má drsné hrany, ale je to kvalitná hra. Tiež to predstavuje prvú novú skúsenosť so svetom Wordu od roku 2005 – nový „N“ Tasty je skvelý, ale je to remake. Inšpirovaný Exodusom Abbey Solstorm, ale je to nová hra, ktorá prináša veľa nových nápadov. Áno, niekedy to môže byť frustrujúce, ale nakoniec – stojí to za to.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close