Zábava

Paulo Rosie: Taliansky hráč majstrovstiev sveta 1982 zomrel v 64 rokoch Futbalové správy

Vo veku 64 rokov zomrel Paulo Rosie, hviezda úspešnej talianskej kampane na majstrovstvá sveta 1982.

Jeho šatník oznámil v stredu večer talianska štátna televízna stanica Hra RAI, Rosie pracovala ako učenec.

„Takáto strašná smutná správa: Paulo Rossi nás opustil,“ Hra RAI Hostiteľ Enrico Verriel Tweety.

„Unforgettable Publito, ktorý nás všetkých zamiloval v lete 1982 a v posledných rokoch bol neoceniteľným a talentovaným pracovným kolegom v RAI.“

Obrázok:
Rosie strelila na majstrovstvách sveta 1982 šesť gólov, Taliansko získalo tretí titul

Rosiina manželka Federica Capelletti, Na Instagrame zverejnila fotografiu seba a svojho manžela „per semper“ – so slovami „navždy“.

Potom zverejnil na Facebooku obrázok so svojimi tromi deťmi s titulkom: „Nikto ako vy, jedinečný, zvláštny, nikdy vám nebude nič.“

Rossi vo svojej kariére vyhral dva tituly Serie A, Európsky pohár a Coppa Italia, ale bude sa mu najviac spomínať na jeho šesť gólov na majstrovstvách sveta 1982 v Španielsku – kde si jeho počínanie vyslúžilo prezývku „Publito“.

Rossi skóroval v úvodných štyroch zápasoch turnaja a dosiahol hetrik pri ikonickom víťazstve Talianska nad Brazíliou 3: 2 v druhej skupinovej fáze, ktorá sa považuje za najväčší zápas v histórii majstrovstiev sveta.

Taliansko skončilo na prvom mieste v skupine, ktorú tvorili Brazílčania a Argentínčanka Diega Armanda Maradonu, postúpilo do semifinále, kde Rosie strelila proti Poľsku ďalšie dva góly.

Bývalý Juventus a A.C. Milánsky útočník otvoril skóre vo finále. Taliansko zvíťazilo nad západným Nemeckom 3: 1 a získalo tak tretí svetový pohár – a to prvýkrát od roku 1938.

V roku 1982 bol ocenený Ballon d’Or a stal sa tretím Talianom, ktorý cenu v tom čase získal.

Rosie, ktorá sa narodila v Toskánsku, odohral celú svoju klubovú kariéru v Taliansku. V roku 1980 dostal zákaz činnosti na tri roky v rámci škandálu s ovplyvňovaním zápasov „Totonero“, odmietol však urobiť niečo zlé.

READ  WandaVision: Elizabeth Olson vysvetľuje, prečo Wanda nemá sokovský prízvuk

Zákaz sa neskôr znížil na dva roky, čo Taliansku umožnilo vrátiť sa do tímu pred úspešnou kampaňou majstrovstiev sveta v roku 1982, keď ho hlavný tréner Enzo Pierce Serie A pozval pred najlepšieho hráča Roberta Brussa.

Na svetovom šampionáte 1978 v Argentíne strelil tiež tri góly, celkovo ich zaznamenal deväť gólov a je najlepším hráčom Talianska na majstrovstvách sveta spolu s Robertom Baggiom a Christianom Vierim.

Podľa UEFA bude vo štvrtok pred všetkými zápasmi Európskej ligy chvíľka ticha, aby si Rosie pripomenuli.

5-07-1982-Barcelona-wc-Taliansko-Brazília-Pavlo Rossi 1-0 gól
Obrázok:
Rosie dosiahla nezabudnuteľný hetrik proti majstrom sveta Brazílii

„Rosie sa má znovu stretnúť s Pearsotom a Scriam“

„Jeho úsmev, láskavosť a životný štýl budú veľmi chýbať,“ uviedol hráč kriketu z roku 1982 Giuseppe Bergomi. Obloha v Taliansku.

„Hovorím s nami všetkými, pretože si myslím, že priniesol radosť domovom v Taliansku a na celom svete. Keď ste chodili po svete, väčšinou v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch, bolo to všetko„ Pavlo Rossi, Pavlo Rossi “. Každý si to pamätá Majstrovstvách sveta a tejto osobe. “.

„Včera večer sme sa zobudili o 3.40 h skupinovým chatom o našich víťazoch Svetového pohára. Dostali sme správu. Bude nám veľmi chýbať, ale bude navždy v našich srdciach.“

„Bude to 10 rokov, čo Enzo Piercode 21. decembra tohto roku prešiel, takže sa znovu pripojí k Piercode a nebohému Keitanovi Skyrii.

„Zavolal nás, aby sme tento svetový pohár vyhrali šiestimi gólmi v roku 1982. Pamätám si, že sme boli po zápase proti Argentíne vedľa seba a do novín napísali, že povedali:„ Nehral som dobre, možno Pierce vypadne ja teraz „“ barón “ [Franco] Casio bude hrať na jeho mieste.

„Všetci by sme povedali, že je Koffer, takže je pokojný. Išiel teda a dal tri góly proti Brazílii, dva góly proti Poľsku a jeden gól vo finále proti západnému Nemecku. To je to, čo chceme, aby si pamätal: na ihrisku . “

READ  Slovensko ukladá vládne obmedzenia pripravené na Omigron

Bývalý hráč kriketu Juventusu Zibičnev vzdal hold Ponicovi Rossimu a uviedol, že ich vzťah je mimo futbalového ihriska.

„Je mi smutno, keď som dnes ráno o 7.20 h videl hovor Michaela Platiniho s mojou manželkou:„ Čo sa stalo? Na začiatku ma k tomu nikdy nevolal, “povedal Phoenix Obloha v Taliansku.

„Keď som sa dozvedel o tomto príbehu, vyronilo sa mi niekoľko sĺz. Nikdy som s Paulom Rossim nezískal trofeje, prežil som s Paulom Rossim tie najlepšie veci v mojom živote, najkrajšie dni môjho života.“

„Strávili sme spolu tri roky vo fantastickom tíme a keď ste v skvelom tíme, veľa dobrých vecí sa začne diať, keď začnete vyhrávať.“

„Zisk trofejí nie je jediná dôležitá vec. Poznáme sa vonku, vieme o jeho problémoch, nálade a mnohých ďalších veciach.“

„Pavlo bol fantastický, a keď som sa pripojil k Juventusu, jeho izba bola vedľa mysu vo Villarreru. [Juve training centre]. Prišiel každé popoludnie a on ma naučil hrať na Scobu [card game]. Je to naozaj fantastický človek.

„Boli sme v kontakte, často nie, ale často nie dosť, vedela som o ňom všetko. Vždy ma pozýval na svoju sviatočnú farmu.

„Je chorý a som naštvaný, že nevedel, že má problémy. Videl som ho pred prvou plavebnou komorou, v Ríme začiatkom tohto roka, bol tu v Perioli.“

„Pavlo bol vždy usmievavý a vždy k dispozícii. Bol 9., ale niekedy ako 9. by bol viac ako šťastný zo svojich vlastných úmyslov pre Platiniho ciele.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close