Zábava

Poľsko rozšíri kontroly na hraniciach so Slovenskom

VARŠAVA – Poľsko vo štvrtok oznámi, že má v úmysle predĺžiť dočasné obmedzenia na svojej hranici so Slovenskom, uviedol minister vnútra Mariusz Kaminski.

„Dnes oznámime, že dočasné obmedzenie bude predĺžené do 2. novembra… Budeme tiež informovať Európsku komisiu, že vstupujeme do druhej fázy a predlžujeme dočasné obmedzenie,“ povedal Kaminský, ktorého citovala tlačová agentúra PAP.

Dočasné obmedzenia na hraniciach Poľska so Slovenskom boli prvýkrát zavedené 4. októbra.

„Sú dobré výsledky, jasné dôsledky. Nebudú už žiadne nelegálne migračné trasy cez Poľsko,“ povedal.

Tento krok prichádza po tom, čo Slovensko v stredu oznámilo, že predĺži obmedzenia na svojej hranici s Maďarskom do 3. novembra.

Bratislavská vláda zaviedla hraničné kontroly 5. októbra po Poľsku, Českej republike a Rakúsku, ktoré už skôr sprísnili vlastné hranice so Slovenskom.

Počet migrantov vstupujúcich na Slovensko, prevažne z Blízkeho východu a Afganistanu, sa podľa vládnych údajov tento rok zvýšil jedenásťnásobne na takmer 40-tisíc.

Poľsko, Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Rakúsko a Nemecko sú súčasťou schengenského otvoreného hraničného pásma EÚ.

Minulý mesiac sa Nemecko pripojilo k svojim kolegom pri zavádzaní kontrol na hraniciach, keďže krajiny zápasia s rastúcou migráciou a EÚ navrhuje novú dohodu o migrácii, ktorou sa prepracujú pravidlá na riešenie nelegálnych príchodov.

(Správa Anna Wlodarczak-Semczuk; strih Deborah Kvrykosios)

READ  Anni-Frid Lyngstad, speváčka slávnej skupiny ABBA, oslavuje 75 rokov - Hudba - Kultúra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close