Zábava

Peter Putinsky dokončil svoju animovanú fantasy dobrodružnú cestu do Yourland

– Celovečerný úvod slovenského režiséra sa mení na AR knihu, VR prequel a mobilnú hru

Cestujte do svojej krajiny Autor Peter Putinsky (© BFILM)

Začínajúci slovenský režisér Peter Putinskij dokončil svoj prvý celovečerný animovaný projekt, Cestujte do svojej krajiny [+see also:
trailer
film profile
]
. Budinský už vlastní niekoľko krátkych filmov – Alphonse Fly, Dravý vták A Dvojičky – Ale Cestujte do svojej krajiny (Názov práce: Srdce veže) Toto je jeho najväčší projekt, na ktorom pracuje od roku 2013. Rodinný epos je primárne zameraný na divákov vo veku 7 až 12 rokov, sleduje mladého hlavného hrdinu Rickyho, ktorý je celý život zapojený do dobrodružstva. Magické kráľovstvo vašej krajiny. Desaťročného hlavného hrdinu prenesie do paralelného sveta Yourland zvláštny artefakt – kameň veľkého vplyvu. Ricky musí doručiť kameň (nazývaný srdce veže) na miesto hniezdenia, aby sa mohol vrátiť domov a zachrániť svoje srdce. Rickyho dobrodružstvo sa odohráva v skutočnom svete na pozadí rozvodu jeho rodičov.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Cestujte do svojej krajiny Ide o ambiciózny domáci projekt založený na rozpočte aj použitej technológii. Veľkorozpočtové dobrodružstvo je zobrazené na engine Unity Game a 15 umelcov z rôznych európskych štvrtí sa podieľalo na oživení imaginárneho sveta robotov a opičích admirálov. Slovenský výrobca Peter BadachZa projektom stojí , Of BFILM. Produkoval ocenené animované filmy, ako napríklad Tongue-in-cheek na Novas Arc. Sh_t pokračuje Autor: David Stump A Michaela MichajlováA krátky film Magical Stop-Motion Kite Autor: Martin Šmadana. Koprodukoval celovečerný animovaný úvod seniorského českého animátora Michela Pavladová, Môj slnečný mesiac [+see also:
film review
trailer
interview: Michaela Pavlátová
film profile
]
, Najlepší film – nominovaný, Zlatý glóbus za animáciu. Paddock povedal, že chce zmeniť názor Kite zapnuté Cestujte do svojej krajiny – t. j. skúmanie emocionálnej sociálnej problematiky pre mladé publikum, no podmanivým spôsobom.

READ  Francúzsko vs. Portugalsko dosahuje na časovej osi TF1 trojročné maximum 15,6 milióna divákov

Slovenský producent je lídrom v transmediálnom rozprávaní aj v domácom priemysle Cestujte do svojej krajiny Transformované do multiplatformového projektu so zmiešanými médiami. Okrem celovečerného filmu vyšla aj detská AR kniha založená na IP Yourland, známa aj ako Mobile Game s filmom. Bowler flow. Okrem toho sa pod hlavičkou pripravuje VR Breakwell List od srdca.

Cestujte do svojej krajiny Otvorenie v nadchádzajúcom 62nd Verzia Filmový festival Slin (Medzinárodný festival filmov pre deti a mládež, 25. 5. – 1. 6.) mal celosvetovú premiéru, v slovenskom divadle 26. mája a hosťovali ho české kiná 11. augusta, Forum Film SK a Forum FilmCZ. Príslušné regióny. Primárnou jazykovou verziou filmu je angličtina, ako aj slovenská, česká a flámska verzia. Belgická premiéra zatiaľ nie je plánovaná a film zatiaľ nemá žiadnych predajcov.

Cestujte do svojej krajiny Slovenské oblečenie vyrába BFILM a koprodukujú Pluto (Slovensko), The Pack (Belgicko), BFILM.cz (Česká republika) a Rozhlas a televízia Slovensko. Vývoj a prevádzku filmu financovali Slovenský audiovizuálny fond, Český filmový fond a screen.brussel. Ministerstvo kultúry SRFlámsky audiovizuálny fond (VAF), EU Creative Europe – Media Project a Bratislavský samosprávny kraj.

Trailer si môžete pozrieť nižšie:

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close