Hlavné správy

Povinné závoje počas hodín sú pre študentov nevynútiteľné, tvrdí publicista

„Počet chorôb a počet hospitalizácií prirodzene rastie po uvoľnení opatrení. Na druhej strane štát nereaguje na tieto zvýšenia ani na skutočnosť, že niektoré ďalšie krajiny opäť sprísňujú opatrenia, najmä pokiaľ ide o vstup na ich územie. ““ povedal Hrabko v diskusii o tablete TV. „Pokiaľ ide o opatrenia, zatiaľ nie je nič isté. Zatiaľ nie je isté alebo vymožiteľné. Povinné nosenie závojov pre žiakov stredných a stredných škôl. Zatiaľ je to na úrovni odporúčaní a vieme, ako to bude skončiť. „ povedal Hrabko.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


„Ak sa študentovi nepodarí nosiť šesť hodín na závoj a učitelia od neho budú vyžadovať nejaký výkon, potom jednoducho závoj sklopí. A čo sa stane, keď dostane palicu?“ žiada publicistu. Zdôraznil tiež, že dotazník, ktorý by mali rodičia vyplniť pri vstupe do školy, má technické chyby. „Jeden deň, konkrétne 1. septembra, prešiel v dotazníku, ktorý vyplnia rodičia. Pretože dotazník sa pýta, či bolo dieťa v zahraničí od 17. do 31. augusta. Študenti však do 2. septembra nechodia do školy,“ Hrabko zdôraznil. Podľa neho tak minister školstva Branislav Gröhling (SaS), ako aj predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) zvládli jarné obdobie dobre v boji proti infekcii. „Bola to téma dňa, a najmä Slovensko bolo úspešné. Ľudia to akceptovali. Nosili závesy, často sa s nimi nestretávali.“ Hrabko poznamenal.

Hoci minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) pravdepodobne na jeseň pravdepodobne prijme viac rozhodnutí, podľa Hrabka bude hlavnú zodpovednosť predseda vlády. „Všetci títo konzuli a provízie sú iba poradné orgány bez právomoci nič zakázať alebo zakázať. Táto zodpovednosť leží na vláde.“ povedal. Hrabko považuje rozhodnutie predsedu vlády prideliť 50 miliónov eur odmenám ľudí, ktorí boli v prvej línii v boji proti tejto chorobe počas jari, za správne, ale podľa neho nebolo optimálne komunikované.

READ  Predpoveď Slovenska, Bulharsko, Náhľad, Skupinové správy a ďalšie

Zle načasovaný hovor poslanca

Hrabko tiež považuje myšlienku audítorských zmlúv o právnom zastúpení jednotlivých ministerstiev za správnu v posledných dvoch rokoch, ale myšlienku vytvorenia štátneho úradu právneho zastúpenia vníma ako menej realistickú. „Myslím si, že Igor Matovič sa pokúsil rozvinúť túto myšlienku, ktorá podľa môjho názoru upadne do zabudnutia, nejakým spôsobom z prepojenia jeho hnutia s pánom Miškovičom,“ Hrabko pripomenul sprostredkované informácie, podľa ktorých dva regióny a viaceré ministerstvá, ktoré sú spravované nominovanými OĽANO, podpísali zmluvy s týmto právnikom.

Hrabko považuje výzvu Miroslava Žiaka, člena Národnej rady Slovenskej republiky za SaS, aby znovu otvoril celospoločenskú diskusiu o odlúčení cirkvi od štátu za zle načasovanú. „Iniciatívu SaS považujem za úplne zbytočnú, z tohto oblaku už nebude pršať. Možno ju tiež považovať za odpoveď na inú tému, ktorá, bohužiaľ, dnes leží na stole a to je téma potratov,“ pridaný. „Ukazuje sa, že vláda je veľmi rozbitá a netiahne sa ako jeden tím. Aspoň vláda by mala vystupovať ako jeden tím na verejnosti a nie vždy niečo hovoriť,“ Hrabko zdôraznil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close