šport

Poznať rozvrh, tímy a skupiny

The Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2023 Turnaj momentálne začína v Argentíne v sobotu 20. mája a končí v nedeľu 11. júla.

Celkovo 24 tímov bude bojovať o hlavnú cenu v tomto výstavnom turnaji kategórie do 20 rokov.

Napriek tomu, že sa nepodarilo kvalifikovať na turnaj, Argentína je súčasťou turnaja po tom, čo FIFA odobrala Singapuru hostiteľské práva.

Platforma pre budúcich hráčov na predvedenie svojho talentu a potenciálu, minulé ročníky Majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov 2023, na ktorých sa turnaja zúčastnili Luis Suarez, Andres Iniesta, Lionel Messi a Luis Figo. .

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov hostí 24 zúčastnených tímov Argentína, Brazília, Anglicko, Uzbekistan, Amerike, Nový Zéland, PG, Ekvádor, Tunisko, Francúzsko, Južná Kórea, Iraku, Uruguaj, Guatemale, Izrael, Senegal, Japonsko, Kolumbia, Taliansko, Dominikánska republika, Honduras, Gambia, SlovenskoA Nigéria.

Týchto 24 krajín je rozdelených do šiestich skupín, pričom prvé dva tímy z každej skupiny sa kvalifikujú do osemfinále so štyrmi najlepšími tímami na treťom mieste.

Šesťnásobní majstri sveta hráčov do 20 rokov Argentína boli vyžrebovaní do A-skupiny spolu s Uzbekistanom, Guatemalou a Novým Zélandom., V B-skupine sú USA, Ekvádor, Fidži a Slovensko.

Skupina C zahŕňa Senegal, Japonsko, Izrael a Kolumbiu, zatiaľ čo Taliansko, päťnásobní majstri Brazílie, Nigéria a Dominikánska republika sú v skupine D.

Medzitým sú Uruguaj, Anglicko, Irak a Tunisko súčasťou skupiny E, kým Francúzsko, Južná Kórea, Gambia a Honduras dopĺňajú skupinu F.

Aktuálny ročník Majstrovstiev sveta vo futbale hráčov do 20 rokov bude mať istého nového šampióna po tom, čo sa obhajca titulu Ukrajina, ktorá vyhrala ročník 2019, nekvalifikovala.

Turnaj sa bude konať v štyroch mestách v Argentíne: La Plata, Mendoza, San Juan a Santiago del Estero.

READ  Australian Open: Auger-Aliassime je medzi 16

Program majstrovstiev sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2023

Sobota 20. mája

Argentína vs Uzbekistan, skupina A

Guatemala vs Nový Zéland, skupina A

Spojené štáty americké proti Ekvádoru, skupina B

Fidži vs Slovensko, skupina B

Nedeľa 21. mája

Senegal vs Japonsko, skupina C

Izrael vs Kolumbia, skupina C

Taliansko vs Brazília, skupina D

Nigéria vs Dominikánska republika, skupina D

Pondelok 22. mája

Uruguaj vs Irak, skupina E

Anglicko proti Tunisku, skupina E

Francúzsko proti Kórejskej republike, skupina F

Gambia vs Honduras, skupina F

utorok 23. mája

Argentína vs Guatemala, skupina A

Nový Zéland proti Uzbekistanu, skupina A

Spojené štáty americké proti Fidži, skupina B

Slovensko proti Ekvádoru, skupina B

Streda 24. mája

Senegal vs Izrael, skupina C

Kolumbia vs Japonsko, skupina C

Taliansko proti Nigérii, skupina D

Dominikánska republika vs Brazília, skupina D

štvrtok 25. mája

Uruguaj proti Anglicku, skupina E

Tunisko vs Irak, skupina E

Francúzsko vs Gambia, skupina F

Honduras vs Kórejská republika, skupina F

Piatok 26. mája 2023

Nový Zéland vs Argentína, skupina A

Uzbekistan vs Guatemala, skupina A

Slovensko proti USA, skupina B

Ekvádor vs Fidži, skupina B

Sobota 27. mája

Kolumbia vs Senegal, skupina C

Japonsko vs Izrael, skupina C

Dominikánska republika vs Taliansko, skupina D

Brazília vs Nigéria, skupina D

Nedeľa 28. mája

Tunisko vs Uruguaj, skupina E

Irak proti Anglicku, skupina E

Honduras vs Francúzsko, skupina F

Kórejská republika vs Gambia, skupina F

Pondelok 29. až štvrtok 1. júna

16-kolové zápasy

Od soboty 3. júna do nedele 4. júna

štvrťfinále

štvrtok 8. júna

semifinále

Nedeľa 11. júna

Konečný

Fotografický kredit: Alamy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close