Ekonomika

Preto by mal byť každý testovaný na COVID-19

  • Potenciálne výhody globálneho testovacieho programu prevyšujú všetky nevýhody.
  • Prekážky – Expert sa môže zaoberať všetkým, ako je nedostatok konsenzu a súvisiace náklady.
  • Globálnym testovaním sa môžeme vyhnúť tretej vlne a následným katastrofickým následkom.

Mnoho odborníkov uznalo zásluhy globálneho testu na COVID-19 a tvrdí, že výhody prevažujú nad nákladmi s veľkou rezervou. Citujem niekoľko, Paul Romer, Laureát Nobelovej ceny za ekonómiu, Michael Mina, Epidemiológ na Harvardovej univerzite, Centrum pre etiku v Safre Na Harvardskej univerzite funguje náš vlastný Medzinárodný menový fond Papier, A tak ďalej Komentátori Zasadzovali sa za globálnu politiku testovania a izolácie (DIP) na prekonanie epidémie a bezpečné opätovné otvorenie ekonomík.

Bolo to Jasne zobrazené Nepretržité testovanie populácie na relatívne vysokej úrovni – medzi 10 – 20% populácie každý deň – zníži šírenie vírusu a zabráni akýmkoľvek ohniskám. Tip proti COVID-19 môže pomôcť včas odhaliť zhluky infekcií a liečiť ich cieleným a nákladovo efektívnym spôsobom. Tento prístup bráni uvaleniu početných obmedzení na hospodárske a sociálne činnosti, ktoré sú veľmi nákladné.

Univerzálny test stojí asi 3% (5% a 15% miera testovania populácie za test) Tr 3 bilióny Menej ako 1% finančnej podpory USA a hospodárskych a sociálnych strát do roku 2020 (Tr 16 biliónov) Vyskytli sa počas infekcií. Inými slovami, stojí za to zaviesť globálny test, aj keď je šanca na úspech menšia ako 1%.

Jedným z hlavných problémov pri plnení úlohy globálneho testovania je spojenie mnohých disciplín, ako je epidemiológia, medicína, ekonomika, verejné zdravie a priemyselné systémy. Vo výsledku je toho viac Konsenzus neexistuje Medzi odborníkmi. The Argumenty Mnoho falošných negatívov porovnávaných s globálnymi testami a zamedzenie izolácie populácie zahŕňa neschopnosť pripraviť viac testov, potrebu regulačného schválenia nezistených testov a potenciálne náklady vyplývajúce z výroby a distribúcie testov a izolácií. Z hľadiska falošných pozitív. Iní tvrdia, že popieraním iných nefarmaceutických intervencií (NBI), ako je nosenie masky a sociálne vylúčenie, poskytuje falošný pocit bezpečia, alebo ak zlyhá, ďalšie NBI, ako je zamykanie

READ  Zobuďte sa Španielsko, musíte zrušiť obmedzenia vstupu, aby ste si udržali britských turistov -

Môžu to byť prekážky Poď Nemali by byť blokované experimenty s globálnym testovaním, čo je ekonomicky životaschopné aj pri pravdepodobnosti úspechu 1%. Môže vyrovnať nevýhody falošných negatívov alebo izolovaného vyhýbania sa Vysoká miera testovania. Nedávno vytvorené Rýchle testy na antigén Lacné, škálovateľné a Presné, Výsledkom je veľmi malý počet falošných negatívov a falošných poplachov. Aj keď sú tieto testy menej presné ako niektoré iné testy používané na diagnostiku ochorenia, univerzálne testovanie sa netýka diagnostikovania pacientov; Skôr o tom Identifikácia obetí – Voláme Epidemiologický test. Okrem toho, aj keď ďalšie NPI sú v prechodnom období stále dôležité, po znížení krivky globálne testovanie umožní všetkým ostatným NPI zaspať a znovu otvoriť veľké oblasti ekonomiky počas čakania na očkovanie.

Univerzálny test znižuje infekcie a úmrtia na COVID-19 v amerických opatrovateľských domoch

Univerzálny test znižuje infekcie a úmrtia na COVID-19 v amerických opatrovateľských domoch

Obrázok: Johns Hopkins Medicine

Rooseveltovské riešenie je potrebné na prelomenie tohto preťahovania lanom medzi odborníkmi a otestovanie globálnej testovacej stratégie ako ochrany proti infekcii. Odkazuje na prístup „lýzy-oheň“ k výrobe Priemyselná politika Rýchlo zvýšiť produktivitu experimentov. Na riešenie zlyhaní trhu vyplývajúcich z neistoty, kapacitných obmedzení, zlyhaní integrácie, externalít a sily trhu je potrebný štátny zásah. Musia sa odstrániť všetky prekážky vrátane schválenia regulačnými orgánmi a zapojenia súkromného sektoru do výroby. Táto výzva sa zdá byť malá v porovnaní s cieľom, ktorý si prezident Roosevelt stanovil pred národom v roku 1940. Vyhlásené USA museli v nasledujúcom roku vyrobiť viac stíhačiek, ako masívne vyrobili z prvého lietadla bratov Wrightovcov v roku 1903. O tri roky neskôr USA vyprodukujú viac ako 50 000 stíhačiek ročne, čo je 30-násobný nárast oproti úrovni v roku 1940.

Vzhľadom na vysoký očakávaný ekonomický výnos globálneho pokusu je na ukončenie epidémie úplné spoliehanie sa na antivírusovú vakcínuNeuveriteľná certifikáciaA ignoruje prístup založený na riziku. Nie je isté, kedy bude bezpečná a účinná vakcína dostupná na celom svete; A čo je ešte horšie, a Vírusová mutácia Novo vyvinutá vakcína zastará. Aj keby svet musel čakať ešte niekoľko mesiacov, testovanie globálneho testu by bolo ekonomicky opodstatnené.

Preto by mal byť každý testovaný na COVID-19

Hromadné procesy v Liverpoole vo Veľkej Británii zaznamenali od začiatku novembra prudký pokles nových prípadov

Obrázok: BBC

Tvorcovia politiky musia najskôr uznať, že je potrebné otestovať zaisťovacie riešenie počas čakania na vakcínu. To je obzvlášť dôležité v rozvojových krajinách, pretože vakcíny sa k nim môžu dostať oveľa neskôr ako v rozvinutých krajinách. Ďalej by meranie globálneho testu malo nasledovať po teste v etapách, ktoré sú podobné vývoju vakcíny. Prvá fáza bude študovať existujúce skúsenosti s výberom súboru testovacích technológií na prevádzku a meranie testov v susedných mestách a malých mestách. The S A Georgetown Univerzitné kampusy v USA sa úspešne znovu otvorili a zabránili výbuchom testovaním študentov a zamestnancov dvakrát týždenne. Druhá fáza zahŕňa učenie sa od ostatných o logistike rozsiahleho testovania a izolácie vybraných miest. Čína to v skutočnosti urobila v mestách Wuhan A Čching-tao A výbuchy sú úspešné. Slovensko Za pár týždňov začala testovať väčšinu zo 4,5 milióna občanov Liverpool Spojené kráľovstvo je pilotným mestom globálnej stratégie testovania operácie Moonshot. Tretím krokom je národné meranie, aby sa vytvorila skúšobná rutina.

Potrebujeme ďalšie Rooseveltovo uznesenie, aby sme mohli testovať skúšky a trápenia na národnej i globálnej úrovni, a medzinárodnú spoluprácu, aby sme si vymieňali skúsenosti. Tvorcovia politík v spolupráci so súkromným sektorom môžu poskytnúť zdroje potrebné na uskutočnenie globálneho testovania a vyhnúť sa ďalšej vlne epidémií s jej nepredvídateľnými následkami.

Televízny seriál z roku 2017 Opačná oblasť, V ktorom podobný paralelný svet sužuje epidémia, predznamenávajúca našu súčasnú situáciu, ako je sociálne vylúčenie, nosenie masiek a bilbordov. Ak sa teraz nebudeme úplne chrániť pred touto epidémiou, stane sa našou budúcnosťou neustále depresívne hospodárstvo paralelného sveta.

Názory vyjadrené v tomto blogu sú názormi autorov a neodkazujú sa na názory Medzinárodného menového fondu, jeho správnej rady alebo vedenia Medzinárodného menového fondu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close