Ekonomika

Priame oznámenia Ukrajiny: Dohoda EÚ o rope bude stáť Rusko miliardy dolárov ročne

Ukrajinské víťazstvo v súťaži Eurovision Song Contest prinieslo krajine uprostred vojnovej devastácie národnú hrdosť, radosť a umeleckú prestíž. Teraz tiež pomôže dodávať drony ukrajinskej armáde.

Ukrajinská kapela Kalush Orchestra, ktorá vyhrala Eurovíziu v populárnom telefonickom hlasovaní, vydražila svoju trofej a ružovú čiapku, ktorú nosila jej hlavná speváčka počas súťaže, a položky vydražili za viac ako 1,2 milióna dolárov. Hovorca kapely uviedol vo vyhlásení v pondelok.

„Veríme, že toto je prvé víťazstvo pred naším najväčším víťazstvom proti ruským útočníkom,“ uviedol v telegrame spevák skupiny Ole PCUK.

Peniaze poputujú do organizácie Serhiy Prytula Foundation, ktorú založil ukrajinský televízny moderátor, a použijú sa na nákup troch bezpilotných lietadiel, ktoré môže armáda použiť na sledovanie, uviedla hovorkyňa nadácie Maria Byzrenková.

Ručne vyrobený sklenený mikrofón, ktorý navrhol švédsky umelec Kajel Engman, bol vydražený v kryptomene. Povedala pani Byzarenko.

WhiteBIT, ukrajinská zmenáreň kryptomien, oznámila, že sa bude v posledných minútach aukcie uchádzať o trofej v hodnote 900 000 dolárov. Fyzioterapeut – a dostal charitatívne financovanie z Washingtonu.

„Je to obrovské množstvo, ale chápeme, že rozsah je veľmi veľký,“ povedala Margarita Populanová, hovorkyňa spoločnosti WhiteBIT.

Výherca vedra „s Oleovým potom a slzami“ p. Podľa Pridulu bol náhodne vybraný v samostatnej tombole, kde každý lístok stojí 200 ukrajinských hrivien alebo menej ako 7 dolárov. Zúčastnilo sa viac ako 30 000 ľudí a vyzbierali viac ako 300 000 dolárov.

pán Volodymyr Onishchuk, ukrajinský IT inžinier žijúci v Českej republike; Pokračujúci darca charitatívnej organizácie Bridula. V telefonickom rozhovore uviedol, že si kúpil niekoľko lístkov, pretože si myslel, že „toto je chladná situácia“ a plánoval urobiť „fotku pre Facebook“ s klobúkom predtým, ako ho daruje múzeu v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev. Alebo v Kaluši.

READ  V „bode obratu“ vojny Gelenskij varuje, ako to hovorí britský Putin, „veľmi nesprávne vyhodnotený“ konflikt

Po víťazstve v Eurovízii skupina Kalush vyzvala svojich fanúšikov, aby prejavili podporu darom ukrajinskej armáde. „Každé euro, ktoré darujete, pomôže zachrániť životy ukrajinských vojakov!“ Skupina jeden napísala príspevok na Instagrame Propagácia aukcií.

Pravidlá Eurovízie hovoria, že ide o „nepolitickú udalosť“, ale v skutočnosti nie sú izolované od konkurenčnej svetovej politiky.

Úspešná pieseň Kalush Orchestra, „Stefania“, Mr. Napísané na počesť Physiakovej matky. Aj keď neobsahovala explicitné politické piesne, bola reinterpretovaná ako vlastenecká pieseň, ktorá si nárokuje Ukrajinu za vlasť.

Po zápase bola kapela prepustená Hudobné video Pre „Stefaniu“, vojačky nesúce deti uprostred rozpadávajúcich sa budov a trosiek, na jasnú nôtu vojny. Bol zobrazený takmer 20 miliónov krát.

„Ak by teraz bola Stefania hymnou našej vojny,“ povedal Mr. PCUK v názve videa napísal: „Chcem, aby sa to stalo hymnou nášho úspechu.“

Ján Ismail Prispená správa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close