Ekonomika

73 inštitúcií vysokoškolského vzdelávania z 21 európskych krajín sa zúčastní európskeho virtuálneho veľtrhu vyššieho vzdelávania – Punegar News

Pune, november 2023: 8. ročník európskeho virtuálneho veľtrhu vysokoškolského vzdelávania (EHEVF) India sa bude konať 23. a 24. novembra 2023 prostredníctvom virtuálnej 3D platformy https://study-europe.net/register spájajúcej indických študentov s poprednými európskymi študentmi . Inštitúcie vyššieho vzdelávania. 73 inštitúcií vysokoškolského vzdelávania z 21 členských štátov Európskej únie (EÚ) vrátane Bulharska, Cypru, Českej republiky, Dánska, Estónska, Francúzska, Nemecka, Grécka, Maďarska, Írska, Talianska, Litvy, Malty, Holandska, Poľska, Portugalska, Rumunska, Slovenska na výstave sa zúčastnia Slovinsko, Španielsko a Švédsko.

Vysokoškolské vzdelávanie v Európe rastie medzi indickými študentmi na popularite, pretože je domovom niektorých z najlepších univerzít na svete. Okrem vysokých akademických štandardov v Európe získavajú zahraniční študenti aj bohaté kultúrne skúsenosti vďaka kultúrnej a jazykovej rozmanitosti kontinentu. Niektoré z populárnych kurzov medzi indickými študentmi siahajú od inžinierstva, práva, medicíny, matematiky, počítačovej a dátovej vedy, obchodu, financií, ekonómie, architektúry, psychológie, filozofie a humanitných vied až po módu, umenie, dizajn, kulinárske a filmové štúdiá. Prečítajte si nižšie uvedené posudky.

Tohto ročníka EHEVF sa zúčastňuje 14 popredných európskych univerzít (umiestnených v rebríčku 500 Times Higher Education Ranking 2024). Patria medzi ne Lund University a Linköping University (Švédsko), Aarhus University (Dánsko), Eindhoven University of Technology a Hanseatic University of Applied Sciences (Holandsko), University College Dublin a Griffith College (Írsko), Politecnico di Milano a University of Trento (Taliansko). ). ), Frederick University (Cyprus), University of Library Studies and Information Technology (Bulharsko), University of Tartu (Estónsko), University of Navarra (Španielsko), University of Construction (Nemecko).

Vysokoškolské vzdelávanie a študenti zohrávajú v budúcnosti oboch regiónov zásadnú úlohu. Hervé Delfin, veľvyslanec, Delegácia Európskej únie v Indii, o EHEVF 2023 povedal: „V rokoch 2022-23 si 80 000 indických študentov zvolilo EÚ ako destináciu vyššieho vzdelávania, čo je silným dôkazom rastúcej populácie. Medziľudské vzťahy medzi Indiou a Európskou úniou. Dodal: „Európska únia je vedúcou svetovou destináciou vysokoškolského vzdelávania s 25 % z 200 najlepších svetových inštitúcií vysokoškolského vzdelávania. To, čo robí Európu preferovanou voľbou pre vysokoškolské vzdelávanie, je to, že študenti a výskumní pracovníci získavajú odborné znalosti a zároveň zažívajú zmes kultúrnej a jazykovej rozmanitosti. Povzbudzujem študentov, aby využili túto jedinečnú príležitosť preskúmať niektoré z popredných univerzít v celej Európe. Európska únia ponúka indickým študentom niekoľko príležitostí uchádzať sa o plne financované postgraduálne štúdium prostredníctvom spoločného magisterského programu Erasmus Mundus. Okrem toho majú členské štáty EÚ a univerzity svoje vlastné štipendijné programy, vďaka čomu ide o jednu z najdostupnejších vzdelávacích destinácií. Mnoho európskych univerzít ponúka aj programy bez školného na zabezpečenie prístupu pre študentov. Výskumníkom je k dispozícii aj niekoľko pozícií, ako napríklad prestížne akcie Marie Skotowska-Curie, ktoré poskytujú príležitosti na akademický a vedecký rozvoj. Študenti magisterského a doktorandského štúdia často využívajú bezplatné školné a v niektorých prípadoch dostávajú štipendiá na podporu štúdia.

Veľtrhu sa zúčastňuje sedem agentúr vrátane cyperského ministerstva školstva, športu a mládeže, cyperskej vysokej komisie, Veľvyslanectva Českej republiky, DAAD, Study in Greece, Uni-Italia India Center a EIT InnoEnergy. Pomôžu študentom získať informácie o rôznych štipendiách a finančných príležitostiach, ktoré môžu študenti využiť, aby si splnili svoj sen o vysokoškolskom vzdelávaní v Európe.

Virtuálna výstava: tvárou v tvár európskym univerzitám

EHEVF poskytuje študentom v Indii jedinečnú príležitosť komunikovať priamo s univerzitami v Európe a preskúmať možnosti lepšieho a cenovo dostupného vysokoškolského vzdelávania. Dvojdňový veľtrh bude plný aktivít vrátane webinárov a živých rozhovorov, ktoré poskytnú prehľad o prijímacom procese, financovaní a možnostiach štipendií. Študenti môžu naživo chatovať s absolventmi a vedcami zo zúčastnených univerzít, aby si vypočuli ich skúsenosti.

Študenti, ktorí majú záujem, môžu očakávať prehľadnosť a informácie o:

Štipendijné príležitosti, ktoré ponúka EÚ, členské štáty EÚ, Erasmus+ a národné programy a jednotlivé univerzity; Kroky na podanie žiadosti o štipendium
Ako sa pripraviť na cestu do Európy
Pracovné príležitosti po štúdiu v EÚ
Pre viac informácií:

Webová stránka EHEVF: https://study-europe.net/
Facebooková stránka EHEVF: https://www.facebook.com/studyeurope.net
Podcast o mobilite študentov medzi EÚ a Indiou: https://open.spotify.com/episode/2NUzR3A9YWM2rEuNbQAUzr
Študenti, ktorí majú záujem zúčastniť sa európskeho virtuálneho veľtrhu vysokoškolského vzdelávania (EHEVF) 2023, sa môžu bezplatne zaregistrovať na https://study-europe.net/register

O Európskej únii: Európska únia, ktorá pozostáva z 27 krajín, má druhú najväčšiu svetovú ekonomiku a tretiu najväčšiu populáciu po Číne a Indii. Hoci sú krajiny, ktoré tvoria Európsku úniu (jej „členské štáty“) veľmi odlišné, všetky sú zaviazané k rovnakým základným hodnotám: mier, demokracia, právny štát a dodržiavanie ľudských práv. Vytvorením jednotného trhu bez hraníc a jednotnej meny (euro), ktorú prijalo 20 členských štátov, Európska únia výrazne podporila obchod a zamestnanosť.

Vzťahy medzi EÚ a Indiou: EÚ a India už viac ako 60 rokov spolupracujú na znižovaní chudoby, predchádzaní katastrofám, rozširovaní obchodu, zabezpečovaní globálneho tovaru, zlepšovaní bezpečnosti na celom svete a podpore spoločného výskumu v oblasti energetiky, zdravia, poľnohospodárstva a mnohých ďalších. iných sektoroch. obojstranný záujem.

READ  Komisia kritizuje navrhované obmedzenia exportu obilnín na Slovensku – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close