šport

Prioritou NHL je v prípade potreby počkať do januára

dnes 12:05
|

Obranca Christián Jaroš trénuje od mája v rodných Košiciach. Rád by v novej sezóne hral aj Európu, ale Ottawa ho nechce pustiť.

Najskôr zmluva s Ottawou, potom možno s Európou

Slovenský obranca sa po konci tohto roka stane obmedzeným voľným hráčom. V praxi to znamená, že senátori majú na ňu prednostné právo. „Chcel som začať rok v Európe, ale Ottawa mi to nedovolila. Najprv musím mať nový kontrakt. Trh s voľnými hráčmi sa otvára 9. októbra. Ak sa dovtedy nedohodneme so senátormi, Mám šancu podpísať zmluvu inde, ale Ottawa môže ponuku vyriešiť. “ Jaroš vysvetlil svoju situáciu.

„Mojou prioritou je hrať NHL. V prípade potreby si počkám do januára. Dúfam, že v Ottawe zostanem,“ pokračoval 24-ročný hokejista, ktorý v minulej sezóne odohral na farme v AHL viac zápasov. V profilige naskočil na trinásť stretnutí.

„Je ťažké byť tak dlho bez súťaže. Chýba mi aj hokejový stánok. Ak by sme sa dohodli na zmluve skôr, je možné, že budem niekde v Európe štartovať.“ držiteľ bronzu z MS do 20 rokov z roku 2015 pokračoval. Jaroš strieda telocvičňu s ľadom. „Teraz si dávam tri týždne tréningu a týždeň pauzu, aby som sa netrénoval.“

Na ľad chodí spolu s ďalšími Košičanmi pracujúcimi v zámorí Tomášom Jurčom a Martinom Marinčinom. „Obaja sú skvelí hokejisti. Je skvelé, že sa môžete na tréningu porovnávať s podobnými hráčmi,“ komentoval.

Christián Jaroš.

Christián Jaroš.

Zdroj: TASR

Podľa našich informácií mali záujem aj o Jaroša vo Švédsku a v Košiciach. „Nechcem sa vyjadrovať k Švédsku, ale je pravda, že mi zavolali z Košíc. Rád by som si niekde zahral, ​​kým pôjdem do zámoria. Ale teraz s tým nič neurobím,“ pripustil statného obrancu, ktorý verí, že Ottawou otriasnu zlé roky.

READ  Obranca Cam Lee je pripravený na ďalšiu fázu s tučniakmi

Klub z hlavného mesta bol nezvestný od roku 2017, keď takmer postúpil do finále play-off NHL. „Vieš, aký je profil vyrovnaný. K dispozícii sú tri alebo štyri zmeny a dá sa prejsť zdola nahor. Verím, že budem jeho súčasťou.“ zaželal trojnásobný účastník majstrovstiev sveta.

Reprezentačný obranca sledoval aj niekoľko zápasov z bubliny NHL. Vo finále má kamarátov z národného tímu – Erika Černáka a Andreja Sekeru. „Netrúfam si odhadnúť, kto vyhrá, želám to obom chalanom. Erik je bratranec, Andrej je veľmi dobrý kamarát. Pekne to vyústilo do duelu. Vlani hrali na svetovom šampionáte v jednej obrannej dvojici, teraz stretávajú sa vo finále profiligy, “ dokončil Christián Jaroš.

TRAJA IMITUJE VÝCVIK TÍMU

Trinity Jaroš, Jurčo, Marinčin pomáhajú trénerovi Erikovi Belušárovi držať tempo.

„Chalani sú dlho bez hokeja a nejaký čas tu budú. Preto musíme pracovať na tom, aby mali dobrý tréning. V lete sme to riešili turnajmi tri proti trom, toľko ligového hokeja hráči a hráči pôsobiaci v Európe boli v príprave v Košiciach. Vo svojich kluboch sú už dlho, takže ideme viac vo forme a rýchlosti. Napodobňujeme tímový tréning, aj keď sú len traja. Musíme zmeniť cviky aby nuda neprišla, “ povedal nám mladý tréner zručností, ktorý nemá problém s motiváciou správcov.

„Všetci sú veľkými kladmi, chcú niečo urobiť v NHL. Nemajú problém s motiváciou. Vedia, že bez prasknutia to nepôjde.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close