Zábava

RB Leipzig 0-5 Liverpool: Darwin Nunez strelil štyri góly v druhom polčase a otvoril účet The Reds | Futbalové správy

Klubový rekord Liverpoolu Darwin Nunez, ktorý získal 85 miliónov libier, otvoril svoje konto pre svoj nový tím výhrou RB Lipsko 5:0 v prípravnom stretnutí pred sezónou v Red Bull Arene.

Nunez, ktorý sa na Anfield presťahoval z Benficy začiatkom tohto leta, sa rozhodol postaviť silne vyzerajúcu základnú zostavu, keďže manažér Liverpoolu Jurgen Klopp pokračuje v prípravách pred novou kampaňou.

Po tom, čo Mohamed Salah dal svojmu tímu polčasové vedenie, sa však po prestávke ukázalo, že to bola Nunezova šou, pričom uruguajský útočník zaznamenal v 20. minúte hetrik. Hostia sa gólom v poslednej chvíli dopracovali k pohodlnému víťazstvu.

Ako si Nunez otvoril svoj Liverpoolsky účet

Obrázok:
Za Liverpool otvoril zápas Thiago Alcantara

S novou sezónou Premier League už o niečo viac ako štrnásť dní a súbojom s majstrovským Manchestrom City v Community Shield začal Klopp to, čo by sa dalo považovať za jeho prvú jedenástku v Nemecku a vyplatilo sa to jeho hráčom. Lesklý displej.

Kondičná úroveň sa zlepšovala s každým výjazdom a vyzeralo to skôr ako na strane Liverpoolu, ktorú sme videli v ich rekordnom ťažení v minulej sezóne, než na to, ako pred desiatimi dňami v Bangkoku zdolali súperov Manchester United 4:0.

Hostia sa ujali vedenia po ôsmich minútach, keď Leipzig nešťastne upratal loptu do bezpečia. Roberto Firmino šikovne vystrelil z brány, keď Salah prenikol po bránke a útočník sa nemýlil s chladnou koncovkou. V ľavom dolnom rohu bránky.

Mohamed Salah z Liverpoolu oslavuje s Robertom Firminom po strelení gólu proti RB Lipsko
Obrázok:

Adrian mal šancu pridať skóre v prvom polčase, keď kryl zraneného Alissona, predtým ako bol Nunez predstavený ako stredný útočník Firmina, aby v polčase poprel Christophera Ngunku. Počas prestávky.

READ  Disney + sa toto leto spúšťa v ďalších 42 krajinách

A trvalo tri minúty, kým sa Luis Diaz dostal zo značky pre svoju novú stranu, keď Luisa Diaza vyradil náhradný brankár hostí, aby udelil Reds penaltu, pričom Salah preniesol povinnosti pri rozohrávke na svoju novú stranu. Úderný partner.

Skupinová správa

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp postavil silne vyzerajúcu základnú jedenástku, keďže prípravy jeho tímu na novú kampaň naberajú tempo.

Nemec sa presunul do svojej štvorky prvej voľby, zatiaľ čo Adrien zastupoval v bránke zraneného Alissona.

Kapitán Jordan Henderson medzitým klesol na lavičku trojčlenného stredu poľa Fabinho, Naby Guida a Thiago Alcantara, pričom stredným útočníkom bol Roberto Firmino Luis Diaz a Mo Salah na oboch stranách.

Reds však pre zranenie stále chýbajú takí ako Alex Oxlade-Chamberlain a Diogo Jota.

Nunezová sa nemýlila na mieste, napriek tomu, že Janis Blaswich uhádla správnu cestu a chytila ​​sa za úder a o tri minúty neskôr pridala sekundu.

Thiago Alcantara najprv natiahnutou nohou získal loptu späť na polovici Lipska a potom nakŕmil Uruguajčana Trenta Alexandra-Arnolda Nuneza, ktorý presnou strelou k vzdialenejšej žrdi našiel zadnú časť siete.

Christopher Ngungu v akcii proti Liverpoolu
Obrázok:

V polovici druhého polčasu 23-ročný hráč dokonal svoj hetrik skutočným pytliackym gólom zo šiestich metrov, keď klepol na center domáceho Harveyho Elliotta z pravej postrannej čiary.

Tam však nový muž neskončil a keď zápas vstúpil do poslednej minúty, jeho spoluhráč Fabio Carvalho sa predral dopredu a pustil útočníka po ľavej strane ihriska. Najdrahší hráč v histórii Liverpoolu.

Klopp: Pandorina skrinka sa otvorila pre Nunesa

Nunez bol sebavedomý počas celého svojho vzhľadu
Obrázok:

Jurgen Klopp privítal „dokonalú noc“ pre novú posilu Darwina Nunesa.

„V prvom polčase dobré momenty, menej dobré momenty, málo pohybu, musíme si zvyknúť, aké ťažké je hrať 50, 60, 70 minút – prípadne 90 či 120. Ľudské telo je také, máte aby si na to znova zvykol.

READ  Slávny paralyzovaný herec: Najskôr sa zázračne uzdravil a potom ... Zradilo ho srdce!

„Keď sme sa trochu potrápili, po trojminútovej prestávke sme opäť hrali futbal, potom sme sa zhlboka nadýchli a opäť hrali futbal. A chcel som, aby sme boli o niečo tvrdší, prekonali tento bod, je predsezóna.“ , a ideme ďalej.“ , Myslím, že druhú polovicu sme samozrejme zvládli, Hendo, Millie – obaja boli živí.

Na Salaha sa doťahuje Marcel Halstenberg
Obrázok:
Na Salaha sa dotiahol Marcel Halstenberg

„Hendo zrazu dostal osmičku, išiel dozadu a vytvorili sme si šance. Potom dal Mo Darwinovi penaltu a Darwin, Pandorina skrinka bola otvorená. Určite to bol pre neho perfektný večer.

„Vždy si myslíme, že hráči nemajú žiadny tlak, ak platia veľa peňazí. Všetci sú úplne normálni ľudia a prvý dotyk nie je v poriadku, zrazu… táto generácia hráčov číta sociálne médiá. Nie sú naozaj chytrí, ale robia.

„Zrazu sa ponáhľate do takýchto vecí. Je to najlepší spôsob, ako zastaviť všetky tieto diskusie. Je to iný útočník, ako sme mali my, ale je veľmi dobrý.“

Analýza: Nunez prišiel do Liverpoolu

Penn Stadium od Sky Sports:

„Keď Jurgen Klopp sedel v druhom polčase so skríženými nohami na svojom vedre, keď sa pozeral po ľavej čiare v Red Bull Arene, musel byť spokojný s tým, čo videl.

Jurgen Klopp sledoval v Red Bull Aréne
Obrázok:

„Aj keď je Sadio Mane mimo hry, vie, že týždeň čo týždeň čelí všemocnej selekčnej bolesti hlavy. Penny za myšlienky Roberta Firmina a potom, v polčase, ho nahradil hetrikom. S odstupom 23 minút.

„Darwin Nunes prišiel do Liverpoolu a oznámil, že obrancom Premier League spôsobí zimomriavky po chrbte tak, ako si dokážete predstaviť.

Darwin Nunez oslavuje hetrik proti RB Lipsko
Obrázok:

„RB Lipsko určite prispelo k otvoreniu stavieb pre Uruguajčanov, ako sa to často stáva proti tímom o triedu vyššie – ale Klopp bude potešený, keď uvidí svojho nového hviezdneho útočníka v činnosti.“

READ  Slovenský premiér Igor Madovich rezignuje na riešenie epidémie Govt-19

„Nemca podporí portrét Fabia Carvalha, ktorý sa dobre spojil s Kostasom Smikasom na jeho blízkom poste. Jeho výkon si zaslúžil gól, ale jeho včasný prídavok pomohol Bostonu Nunezovi. Štvrtý a piaty Liverpool.“

„Joe Gomes bol tiež stabilný na pozícii stredného obrancu, zatiaľ čo Adrien predviedol dobrý zákrok, keď v polčase za stavu 1:0 poprel Christophera Ngungu na postrannej čiare. Celkovo vzaté, pre Kloppa perfektný večer.“

Čo bude ďalej?

Predsezónna príprava Liverpoolu pokračuje, keď v stredu 27. júla v Red Bull Arena Salzburg nastúpi proti RB Salzburg, výkop o 19:00.