Zábava

Riaditeľa kirgizskej televíznej stanice zatkli v súvislosti s vojnou na Ukrajine

Ruská a ukrajinská delegácia začali v Istanbule osobné rozhovory, prvý kontakt medzi oboma stranami za viac ako dva týždne, pričom vyhlásili Ukrajinu za neutrálnu a vyhlásili, že Ukrajina je pripravená na kompromis v konkurenčných oblastiach. Zachovať východný mier v krajine.

Predtým rozhovory medzi oboma stranami osobne a prostredníctvom videokonferencie nepokročili.

Turecký prezident Tayyip Erdogan pred rokovaním delegácii povedal, že pokrok v rokovaniach pripraví pôdu pre stretnutie medzi Zelenským a ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Erdogan povedal, že je čas na rozhovory, ktoré prinesú definitívne výsledky, a že „je potrebné zastaviť túto tragédiu“.

Jeho úrad tvrdí, že Erdogan súhlasil s rokovaním s Putinom 27. marca.

V televíznom prejave po zasadnutí vlády 28. marca turecký líder uviedol, že samostatné telefonáty so Zhelenským a Putinom sa uberajú „pozitívnym smerom“. Nekonkretizoval.

Zelenskyj uviedol, že prioritami Ukrajiny v rozhovoroch sú „suverenita a územná celistvosť“.

Ukrajina „naozaj, naozaj bez meškania hľadá mier“, povedal vo svojom nočnom prejave 27. marca. Po zopakovaní predchádzajúcich vyhlásení Zhelenský povedal, že poskytnutie bezpečnostných záruk bude zahŕňať aj udržanie Ukrajiny bez jadrových zbraní.

Priame zhrnutie: Rusko okupuje Ukrajinu

RFE / RLs Priame zhrnutie Ruská invázia, ako Kyjev odoláva, vám dáva všetky hlavné dôsledky civilnej krízy a západnej reakcie.. Pre všetky informácie o boji RFE / RL kliknite sem Tu.

Novinárom povedal, že po stiahnutí ruských jednotiek by sa malo uskutočniť referendum o neutralite a dohode držať sa ďalej od NATO – ukrajinských voličov. Povedal, že referendum by sa mohlo uskutočniť do niekoľkých mesiacov po odchode jednotiek.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba povedal, že prímerie je to, čo môže jeho krajina od rozhovorov očakávať. „Neobchodujeme s ľuďmi, pôdou ani suverenitou,“ povedal Guleba.

Vo svojej nevyprovokovanej invázii trvajúcej viac ako štyri týždne sa Rusku nepodarilo dobyť žiadne veľké ukrajinské mesto a 25. marca signalizovalo, že Moskvou podporovaní separatisti sťahujú svoje ambície sústrediť sa na obranu regiónu Donbass, ktorý bojuje s ukrajinskou armádou. Posledných osem rokov.

Vo svojej poslednej aktualizácii z 29. marca ukrajinský vojenský personál uviedol, že ruské sily pokračujú v raketových útokoch na obytné oblasti po celej krajine, pričom sa zameriavajú na „komplikovanie logistiky“ a „zameranie priestorov na skladovanie paliva v snahe vytvoriť podmienky. Humanitárna kríza.“ „

Sklady pohonných hmôt v mestách ako Kyjev, Ľvov, Rivne, Cytomir a Luck boli údajne v posledných dňoch zasiahnuté.

Pozri: Súčasný Boris Sasalko rozprávajúci sa s dobrovoľníkmi, ktorí bránia Kyjev.

Ukrajinskí predstavitelia uviedli, že ruské sily spustili 29. marca raketový útok na mesto Ljubodin v severovýchodnej oblasti Charkova, pričom zrovnali so zemou niekoľko domov a niekoľko ďalších zranili.

Pokusy ruských jednotiek o mobilizáciu civilistov v okolí Kyjeva pokračujú Povedal Dňa 28. marca. „Ruské jednotky pokračujú v neúspešných pokusoch zaútočiť alebo obkľúčiť Kyjev,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Britská vojenská rozviedka 29. marca uviedla, že ruské sily naďalej predstavujú významnú hrozbu pre Kyjev prostredníctvom svojich úderných schopností, a to napriek skutočnosti, že Ukrajinci naďalej podnikali lokalizované protiútoky v severozápadnom hlavnom meste.

Vysoký predstaviteľ americkej obrany v anonymnom rozhovore s novinármi uviedol, že ruské sily sú väčšinou v obranných pozíciách neďaleko Kyjeva a inde v krajine dosahujú len malý pokrok.

Starosta Irfinu na severozápadnom predmestí Kyjeva bol dejiskom ťažkých bojov neďaleko hlavného mesta, ktoré mesto „oslobodilo“ od ruských vojsk. Minister vnútra Denys Monastyrskiy neskôr uviedol to isté v televíznom komentári.

Podpredsedníčka vlády Irina Vareščuk 29. marca povedala, že Rusko Súhlasil Otvorte tri humanitárne koridory vrátane jedného z Mariupolu, aby civilisti mohli uniknúť z vojnových oblastí.

Vereshchuk uviedol v príspevku telegraf V prípade Mariupolu, ktorý je už týždne obliehaný desiatkami tisíc ľudí žijúcich v zúfalej tiesni, sa ľudia môžu dostať von súkromnými autami.

Okrem Mariupolu sa otvorí bezpečný chodník vedúci von z Rusmi okupovaného mesta Melidopol, ktorý umožní verejnosti cestovať do Záporožia.

Tretí chodník opustí mesto Enerhodor a spojí sa so Záporožím.

Tento krok prichádza deň po tom, čo Kyjev varoval pred možnými ruskými „provokáciami“, pričom obe strany nedokázali otvoriť žiadne koridory.

Britské ministerstvo obrany uviedlo, že ruské sily pokračujú v ofenzíve proti Mariupolu sériou silného ostreľovania nad obliehaným prístavným mestom. správa Dňa 29. marca. „Centrum mesta je však pod kontrolou Ukrajiny.“

Starosta mesta Mariupol Vadim Boychenko uviedol, že mesto na pobreží Azovského mora je na pokraji humanitárnej katastrofy a že by malo byť úplne evakuované.

Bez elektriny je podľa neho v meste uväznených asi 160 000 civilistov.

Boychenko povedal, že od začiatku invázie Ruska zomrelo v meste takmer 5000 ľudí vrátane 210 detí. Číslo nebolo možné nezávisle overiť.

Informovali o tom agentúry AFP, AP, dpa, CNN, BBC a Reuters

READ  Tu je to, čo Liam Neeson režíruje

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close