šport

Robinho po týždni skončil v Santose

dnes 11:21
|

Brazílsky futbalista Robinho skončil v materskom klube FC Santos iba týždeň po podpise zmluvy.

Dôvodom bol verejný tlak v súvislosti s jeho odsúdením za účasť na masovom znásilňovaní mladej ženy v Taliansku v roku 2013. Informácie priniesla agentúra AFP.

“S veľkým smútkom v srdci vám musím povedať, že som sa dohodol s prezidentom klubu. Mojím cieľom vždy bolo pomôcť Santosu, ale turbulentné obdobie v mojom súkromnom živote robí pravý opak. Preto som sa rozhodol odísť a zamerať sa na riešenie situácie. ““ povedal 36-ročný Robinho.

Príchod 100-násobného brazílskeho štátneho príslušníka pobúril sponzorov, fanúšikov a ženské organizácie. Klub argumentoval, že prípad je stále otvorený. Hoci bol Robinha v roku 2017 odsúdený na deväť rokov väzenia, proti rozsudku sa odvolal. Zvyšujúci sa tlak sponzorov však nakoniec prinútil vedenie, aby sa s hráčom rozlúčilo.

Robinho začínal s futbalom v Santose, v roku 2005 odišiel do Realu Madrid. O päť rokov neskôr sa vrátil k hosťovaniu z Manchestru City, rovnako ako v sezóne 2014/2015, keď bol kmeňovým hráčom milánskeho AC. Jeho štvrtý návrat po pôsobení v tureckom Basakhsehire však trval iba týždeň.

READ  Veľký Halák viedol Boston k tomu, aby vyhral úvodný zápas druhého kola série

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close