šport

Rozhodcovia odmietajú ponuky SZĽH, hokeju hrozí kolaps

včera 18:00
|

Výkonný riaditeľ Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Kruľ predstavil rozhodcom tri ponuky v rámci zvyšovania odmien, ale neúspešne. Arbitri trvajú na tom, že sa im v priebehu tohto roka zvýši suma, ktorú únia pre nedostatok peňazí odmieta.

Rozhodcovia vo svojom návrhu požadujú zvýšenie odmeny od začiatku sezóny 2020/2021 na 50 percent cieľovej sumy, potom od 1. januára 2021 do cieľovej výšky. Ak únia neschváli ich požiadavky rozhodcami, sú pripravení nezúčastňovať sa na zasadaniach súťaží organizovaných SZĽH od piatku 18. septembra, pretože nebudú mať podpísané zmluvy.

„Veríme, že od 1. júna 2019 bol dostatok času na rokovania, ktoré povedú k dohode., Takže od 18. septembra 2020 (vrátane) už nebude možné podpisovať jednodňové zmluvy a nebudú sa zúčastňovať zasadnutí súťaže organizované SZĽH, “ uviedli arbitri vo vyhlásení.

ZDRUŽENIE NEMOŽNO PRIJAŤ POŽIADAVKY ROZHODCOV

Výkonný riaditeľ SZĽH Peter KruľFotogaléria

Výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ

Zdroj: TASR

Výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ uviedol, že za uplynulých 5 – 6 týždňov absolvovali so združením sudcov zhruba tri stretnutia. „V prvej prezentovali sudcovia svoje pocity z nárastu odmien. V druhej sme prišli s konkrétnym návrhom, o ktorý požiadali, ale nie okamžite. Rozdelili sme ho lineárne na tri roky, čo odmietli.“

Potom sme predstavili ďalšie dva návrhy. Jedným bolo, že to pôjde o dva roky a tretím, že to bude o tri roky, pričom dostali ešte viac, ako požadovali. Zároveň sme im zaručili, že bude nasledovať infláciu a na základe toho sa im reálne zvýši plat. Povedali nám, že o tom budú premýšľať, ale prišiel e-mail, ktorý jednomyseľne odmietli. „

READ  Lyon chce prekvapiť Manchester City, Ekambi: Máme šancu

Kruh tiež uviedol, že únia sa snaží problém vyriešiť: „Od začiatku im hovoríme, že im chceme pomôcť. Ale súčasná situácia v oblasti sociálneho zdravia a finančná situácia v únii sú také, že ich podmienky nie je možné úplne splniť.“ Chceme súhlasiť, ale musí to byť únosné pre obe strany.

Požiadali sme ich, aby nám pomohli, ako si predstavovali. Sľúbili sme, že návrh prijmeme, ale ani sa tak nestalo, ponuku sme nedostali. Trvajú na pôvodnej žiadosti. To je ale pre úniu neprijateľné, pretože ide o veľkú sumu. Zatiaľ nedošlo k dohode, budúci týždeň predložíme ďalší návrh a počkáme na spätnú väzbu. „

Zverejňovanie SÚŤAŽÍ O MLÁDEŽ

Generálny sekretár SZĽH Ivan PulkertFotogaléria

Generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert

Zdroj: TASR

Prvé kolo mládežníckych súťaží sa odložilo pre štrajk rozhodcov a mládežnícka extraliga sa odložila aj pre koronavírus v tíme Skalice. Štvrťfinále Kaufland Superpohár sa uskutoční podľa plánu, pretože ho organizujú kluby. Rozhodcovia odmietajú pískať iba zápasy organizované združením.

„Budem rád, ak sa relatívne skoro dohodneme, pomôže to všetkým. Deti chcú hrať hokej. Ak však nie, určite budeme hľadať spôsoby, ako to vyriešiť. To znamená, že sa pozrieme do zahraničia. Chceme zjednotiť komunitu , nie také veci sa svojím spôsobom komplikujú, “ dodal Kruľ.

Po prestupe 1. kola extraligy dorastu už zväz hľadá nové funkčné obdobie, má alternatívu. „Vzhľadom na to, že sme hráčov pred prípravnými zápasmi a pred začiatkom súťaže otestovali, stalo sa nám, že sme mali v skalickom klube niekoľko pozitívnych testov vo viacerých kategóriách. Preto sme sa rozhodli odložiť prvé kolo dorasteneckej ligy „Nájdeme alternatívny termín pre 1. kolo. Pevne veríme, že pozitívnych testov bude čo najmenej, “ uviedol generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert.

READ  Srbsko odsúdi Rusko, ak Gelenskij odsúdi bombardovanie NATO z roku 1999 - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close