Rwanda: Wenger Eyes More Silverware na Rwanda Open M25 Week II

Švajčiarsky tenista Damien Wenger sa zaviazal obhájiť svoju slávu Rwanda Open M25 Week I, keď sa v utorok 12. septembra vráti na kurt, aby si zabezpečil viac bodov v druhom týždni turnaja, ktorý od pondelka prebieha na Kigali Ecology. Tenisový klub. 11. septembra.

Wenger bol korunovaný za prvého týždňa turnaja Rwanda Open M25, keď vyhral svoju prvú turnajovú sériu M25 6-4 6-2 v dvoch setoch po sebe, pričom predtým na turnaji porazil Američana Olivera Crawforda.

V sobotňajšom finále vyhral aj mužskú štvorhru, keď s Francúzom Corentinom Tenollym zdolali Guya Orlyho Iradukunda (Burundi) a Abrahama Asabu (Ghana) 4:6 7:6⁵ 10:5.

Wenger sa vracia na antuku, stále hladný po ďalších cenách v druhom súťažnom týždni.

Svoj prvý test odohrá proti Austrálčanovi Lawrenceovi Badaljinovi v utorňajšom zápase 32. kola.

„Idem si oddýchnuť, ísť von a zabaviť sa, aby som sa na druhý týždeň mohol vrátiť čerstvý. Moje ambície zostávajú, snažiť sa vyhrať čo najviac zápasov,“ povedal 23-ročný hráč. Times Sport Po nedeľnom víťazstve v 1. týždni na Rwanda Open.

Inšpirujte sa Federerom

Wenger vyrastal na švajčiarskej tenisovej legende Rogerovi Federerovi, ktorý vo svojej kariére vyhral 21 grandslamov.

Mladý hráč, 408. vo svetovom rebríčku ITF, povedal, že Federer ho inšpiroval od mladosti.

Okrem trofeje Rwanda Open M25, ktorú získal v Rwande, získal aj štyri trofeje M15 vrátane troch zo Slovenska, Holandska, Španielska v roku 2021 a jednej v Čiernej Hore v roku 2022.