Zábava

Samuel Pušek, najlepší strelec slovenskej profesionálnej ligy, hovorí, že je blízko k podpisu zmluvy do Krakwa | Cragan

Najlepší strelec slovenskej profesionálnej ligy v nedeľu 22. mája v štátnej televízii uviedol, že je blízko podpisu zmluvy o pôsobení v Krakove.

23-ročný Samuel Busek, 6-metrový a 205-kilogramový krídelník, ktorý v minulej sezóne viedol všetkých extraligových strelcov so 41 gólmi a 64 bodmi, keď hral za HK Nitra, pre RTVS povedal, že rokuje s Krakenom a verí si. Dohodnúť sa.

Busek, strelec pravou rukou, hrá na Slovensku profesionálne od roku 2015 do roku 2018, keď hral za Shavinigan v Quebec Major Junior Hockey League a Chicago v United States Hockey League.

„Ešte to nie je isté,“ odpovedal na otázku ohľadom fám, že odchádza do NHL.

Podľa Pušku si okrem 50 zápasov základnej časti pripísal v 19 play off ešte 13 gólov a 11 asistencií. Nitra skončila v lige do 12 tímov tretia, v majstrovskom kole prehrala s bratislavskými Slovenmi.

Bušek Nitra, ktorý je v tíme s obrancom Šimonom Námkom, je mnohými vnímaný ako päťka najlepších draftov NHL tento júl a cieľ Krakensu vybrať si celkovo štvrtý tím.

Generálny manažér Krakenu Ron Francis je v zámorí na majstrovstvách sveta IIHF vo Fínsku, ale neodpovedal okamžite na žiadosť o komentár. Pušek zo zdravotných dôvodov za Slovensko nenastúpil.

Pušek strelil víťazný gól pri výhre Slovenska 3:2 nad obhajcom titulu USA na MS juniorov v hokeji 2018. Vlani v novembri reprezentoval Slovensko na Deutschland Cupe, kde prehral 4:1 s domácim Nemeckom a strelil svoj jediný gól.

Rozhovory s Busekom sa uskutočnili v ten istý deň, keď Toronto Maple Leafs oznámilo, že dosiahli dvojročné predĺženie zmluvy v hodnote 800 000 dolárov ročne s bývalým kapitánom Crack Marcom Giordanom.

V nasledujúcej sezóne si 39-ročného Giordana vybrali Krakens z Calgary Flames vo vlaňajšom júlovom rozširovacom drafte a urobili z neho kapitána a potom v marci prestúpili do svojho domovského Toronta spolu s útočníkom Colinom Blackwellom pre druhé kolo. Letný vstupný návrh.

READ  Pesničkár František Nedvěd sa priznal k boju proti rakovine - Stellar cases - Cocktail

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close