Veda

Sledujte, ako SpaceX spúšťa raketu Falcon 9 na rekordnom šiestom lete do vesmíru

Dnes ráno je spoločnosť SpaceX pripravená uviesť na svoju obežnú dráhu svoju najnovšiu várku satelitov Starlink so satelitným vysielaním cez internet a spoločnosť používa pre svoju prácu jednu z najvhodnejších rakiet. Raketa Falcon 9 vypustená v dnešnej misii už bola päťkrát predtým vo vesmíre a späť, a ak všetko pôjde dobre, mohlo by sa stať šiestym spustením kozmického loďstva SpaceX.

Na vrchole rakety sa nachádza 58 vlastných satelitov Starlink spoločnosti SpaceX a tri malé sondy na stopovanie. Pridaným triom sú satelity SkySat pozorujúce Zem, ktoré prevádzkuje spoločnosť Planet. Je to už druhýkrát, čo bude SkySats jazdiť na misii SpaceX Starlink; v júni leteli na obežnú dráhu aj tri SkySats s 58 satelitmi Starlink. Typické spustenie pozostáva zo 60 satelitov Starlink, ale SpaceX niekedy vytvára priestor pre spoločnosti ochotné zaplatiť za jazdu na obežnú dráhu.

Vesmírna vesmírna vesmírna vesmírna stanica doteraz vydala pre svoju iniciatívu Starlink takmer 600 satelitov, ktorých cieľom je vytvorenie globálnej konštelácie kozmickej lode na zabezpečenie širokopásmového pokrytia z obežnej dráhy. Zdá sa, že beta testovanie systému sa začalo pre malú skupinu používateľov ktorí vykonávali testy rýchlosti Starlink prostredníctvom Ookly, Podrobnosti o testovaní Starlink od spoločnosti SpaceX nájdete v zdrojovom kóde webovej stránky spoločnosti odhalilo, že beta testovanie sa začne vo vidieckom Washingtone a potom sa rozšíri do severných Spojených štátov a južnej Kanady.

Záchranný priestor pre dnešné spustenie je naplánovaný na 10:31 hod. ET z miesta štartu SpaceXu na Cape Canaveral Air Force Station na Floride. SkySats sú naplánované tak, aby sa nasadili najskôr, len 12,5 minút po vzlete, a potom satelity Starlink asi pol hodiny potom. Po štarte sa raketa Spacecon Falcon 9 pokúsi pristáť na jednej z autonómnych lodí spoločnosti DRON v Atlantickom oceáne. Ak bude úspešný, bude to znamenať rekordné šieste pristátie pre Falcon 9, čo pripraví cestu pre spustenie vozidla na bezprecedentný siedmy čas.

READ  RSV: Vedci tvrdia, že správanie, ktoré nás chránilo pred Covidom, môže zvýšiť počet prípadov RSV

Doteraz počasie vyzerá dobre na spustenie, s 80 percentnou pravdepodobnosťou, že podmienky budú priaznivé. Živé vysielanie SpaceXu sa začne asi 15 minút pred vzletom, takže sa pozrite späť a sledujte, ako sa 11. misia spoločnosti Starlink dostane na zem.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close