Zábava

Slovenská ekonomika by mohla skolabovať kvôli rastúcim nákladom na elektrinu, hovorí premiér – Transcontinental Times

Slovensko: Financial Times v stredu informovali, že slovenský premiér Edward HegerPovedal, že ekonomika krajiny je v ohrození „zrútenie“ V dôsledku toho sa zvyšuje účet za elektrinu.

Podľa Hegera v rozhovore pre FT, pokiaľ Brusel neposkytne pomoc v miliardách eur, zvýšené náklady na ruskú okupáciu Ukrajiny zabijú ekonomiku krajiny.

– reklama –

Heger tiež pohrozil znárodnením elektrickej siete v krajine, ak tak neurobí.

Napriek tomu, že najväčší slovenský dodávateľ energie je významným výrobcom jadrovej a vodnej energie, začiatkom roka sa nákladne rozhodol predať prebytočnú elektrinu obchodníkom s energiou.

– reklama –

Heger povedal, že títo obchodníci v súčasnosti predávajú kontrakty na Slovensko za päťnásobok trhového kurzu; „Slováci kupujú za 500 € to, čo sa predávalo za 100 €.“

Slovensko preto nebude profitovať zo zámeru Komisie vygenerovať od výrobcov elektriny v členských štátoch viac ako 140 miliárd eur. Heger trval na tom, že ak dôjde k neočakávanej dani, mala by sa uplatňovať v celej Európskej únii.

– reklama –

Stále neexistujú žiadne priame komentáre lídra EÚ o dôsledkoch globálnej energetickej krízy, keďže krajiny zápasia s poklesom tlaku plynu v Moskve, ktorý vytlačil ceny na historické maximá.

povedal, „Potrebujeme európske riešenia, ktoré pomôžu všetkým členským štátom EÚ riešiť energetickú krízu.“

čítaj viac: Nemecko znárodňuje plynárenský gigant Uniper pre vojnovú energetickú krízu

READ  Gala vydáva najnovšieho globálneho sprievodcu zákonmi súvisiacimi so zálohovým marketingom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close