Ekonomika

Slovenská priemyselná produkcia sa v januári zmiernila

regiónu dnes

utorok 12. marca 2024 o 12:30 hod

Priemyselná produkcia na Slovensku klesla v januári medziročne o 3,6 % po náraste o 4,9 % v predchádzajúcom mesiaci, uviedol v piatok Štatistický úrad SR (SÚSR).

Produkcia vzrástla tak v priemyselnej výrobe (1,3 %), ako aj v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu (24,9 %).

Medzitým poklesla produkcia pre ťažbu a dobývanie (-36,9 %).

Na sezónne očistenej mesačnej báze priemyselná produkcia v januári klesla o 2,8 %, ukázali údaje bratislavskej agentúry.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Oznámenia živých správ: Ministerstvo financií USA pozastavilo dlh ruskej vlády v dolároch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close