Technológie

Slovenská vláda ostro odsudzuje ruskú „okupáciu“ – EURACTIV.com

Politici slovenskej vlády pri komentovaní ruského uznania separatistických republík na východe Ukrajiny neustúpili. O agresii a porušovaní medzinárodného práva hovorili aj členovia opozície, ktorí vo všeobecnosti lepšie chápu ruskú zahraničnú politiku.

„Uznanie separatistických republík sa rovná násiliu a nenávisti. Obyčajných ľudí sa to dotkne. Som veľmi nahnevaný na krok prezidenta Putina,“ povedal premiér Edward Hecker Napísal Na Facebooku chváliac obozretný prístup Ukrajiny.

Prezidentka Zuzana Čaputová reagovala na udalosti v pondelok večer.

„Uznanie takzvaných ľudových republík Ruskom je mrhaním rokov úsilia o vyriešenie konfliktu, ktorý vytvorila Moskva. Twitter. Presun ruskej armády do separatistickej republiky treba podľa neho vnímať ako akt agresie a agresie.

Minister zahraničných vecí Ivan Gorkhov (SASS) uviedol, že Rusko porušuje svoje medzinárodné záväzky vyplývajúce z Charty OSN z roku 1994 a Budapeštianskeho memoranda poskytnúť bezpečnostné záruky pri podpise dohôd medzi Bieloruskom, Kazachstanom a Ukrajinou. Šírenie jadrových zbraní. Hovoril aj o tom, čo to znamená pre Slovensko.

„Znepokojuje nás to, pretože vidíme, ako sa existencia hraníc a štátov v Európe ospravedlňuje a popiera takzvanými historickými tvrdeniami. To je veľmi nebezpečné,“ povedal Gorcock.

Korčok dúfa, že ruská okupácia Donbasu bude začiatkom slovenskej sebareflexie a zmení nálady veľkej časti najproruskejšej slovenskej komunity v Európe.

Poslanci opozície boli vo svojich slovách veľmi opatrní, hoci niektorí Rusko odsúdili. O porušovaní medzinárodného práva hovorili Halasovci expremiéra Petra Bellegriniho a sekcia Smirna trojnásobného premiéra Roberta Fica.

Uboša Blahu zo Smeru Napísal Na Facebooku uviedol, že západné krajiny vyprovokovali Rusko a Západ by sa nemal miešať do vzťahu medzi Ukrajinou a Ruskom.

READ  Taiwan Trade Group cestuje v októbri do troch európskych krajín

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close