Ekonomika

Slovenské FM vyzýva na diplomatické riešenie ukrajinského konfliktu

Poskytovanie ďalších a ďalších zbraní, kým zomiera nespočetné množstvo ľudí, nepovedie k žiadnemu pokroku.

Po 600 dňoch tiež uvidíme, že sankcie poškodia EÚ viac ako Rusko, povedal Blanár, citovaný digitálnymi Aktuality.sk. Sankcie proti Rusku mali na slovenskú ekonomiku bumerangový efekt, výsledkom čoho boli vyššie ceny pohonných hmôt a potravín, upozornil Blanár.

Európska únia bola mierovým projektom na zabezpečenie mierového spolunažívania medzi štátmi regiónu a my sa k tejto pôvodnej myšlienke chceme vrátiť, dodal predstaviteľ podľa spomínaných médií.

Minister zahraničných vecí hovoril o zmrazenom konflikte bez vojenského riešenia a vysvetlil, že nová slovenská vláda je otvorená všetkým pokrokovým myšlienkam na dosiahnutie mieru v bývalej sovietskej republike, informovali noviny.

Blanár vyzval na okamžité prímerie a poznamenal, že Slovensko podporuje demokraticky spravovanú Ukrajinu v medzinárodne uznávaných hraniciach, zdôraznili Aktuality.sk.

Politik vo vláde Roberta Figa okrem toho požiadal EÚ o nevojenskú pomoc v hodnote 50 miliárd eur, ktorú by Ukrajina mala dostať v priebehu nasledujúcich štyroch rokov, informoval internetový denník.

jg/abo/ro/to/kt

READ  Ukrajina očakáva od rímskeho prístavu veľký export z farmy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close