Zábava

Slovensko bude vyrábať Hitlerov film, keďže Nemecko je proti produkcii nacistických drám – Transcontinental Times

Nemecko: Nemeckí filmári pracujúci na pripravovanom veľkom filme o Hitlerovi ho museli nakrútiť diskrétne. „odpor“ V Nemecku proti hrám „Hitler sa postavil do centra pozornosti zo strachu, že sa diváci začnú stotožniť s hlavným hrdinom.“Tvrdí to jej historický poradca.

Film s názvom „Fuhrer a Wehrführer“ (Führer a Demagóg), odmietnuté verejné financovanie v Nemecku, vyrábané namiesto toho v Bratislave.

– reklama –

Aby zabezpečili historickú presnosť, vymenovali Thomasa Webera, významného akademika a profesora histórie. Univerzita v Aberdeeneako ich historický poradca.

Povedal, že existujú opodstatnené obavy z dehumanizácie reči počas jedného z najtemnejších období ľudskej histórie.

– reklama –

Výsledkom je, že existuje len veľmi málo filmov, ktoré zobrazujú iného demagóga okrem Goebbelsa, Hitlera a iných postáv bez toho, aby boli komickými postavami alebo boli odsunuté do vedľajších úloh. V prípade drámy z roku 2004 „Pád“ Rozhodla sa zamerať len na jedno krátke obdobie Hitlerovho života – jeho posledné dni.

„Ak chceme prekonať rétoriku našej doby, filmové a televízne produkcie sa musia zdráhať obrátiť svoju pozornosť na Hitlera, Mussoliniho, Goebbelsa a Stalina, aj keď sú už dávno zrozumiteľné.“ dodal Weber.

– reklama –

„Môžeme strhnúť masky a vidieť ich také, aké naozaj boli, a dať ich do centra pozornosti filmu, aby sme videli, ako môžu uspieť.“ Pokračoval.

Napríklad tvrdil, že obrázky a videoklipy zobrazené vo väčšine filmov o Tretej ríši často nevedomky obsahujú Goebbelsovu propagandu, pretože ich vytvorili nacisti.

Nový film sa zameriava na kampaň informačnej vojny vedenú Goebbelsom, ktorý je všeobecne považovaný za najväčšieho masového manipulátora v histórii a vynálezcu falošných správ.

Goebbels nakrútil filmy, v ktorých davy ľudí mávali vlajkami a pripravovali verejnosť na masové vraždenie Židov.

READ  Porážka Severného Írska na Slovensku nebola „koncom éry“, tvrdí Ian Broclow | Futbalové správy

Do kín sa má dostať budúci rok „Fuhrer a Wehrführer“ Fritz Karl ako Hitler a Robert Stadtlober ako Goebbels.

Joachim Lang, režisér filmu, povedal: „Film zobrazuje zločincov ako ľudí so zlými vlastnosťami. Len fiktívna forma umožňuje blízkosť postáv a ich úbohú skazenosť.

„Ak sú takíto zločinci kinematograficky vykreslení ako jednorozmerné okrajové figúrky alebo škriekajúce šašovia, nemôžeme pochopiť ich ani ich činy. Momentálne sa nemôžeme poučiť.“ Pridal sa dlhý.

Film zavedie divákov do zákulisia a nahliadne do Goebbelsovho sveta, keď vytvára svoje podvody a skresľuje realitu, aby si vymyslel a nacvičil svoje texty, vďaka čomu si diváci viac uvedomia silu obrazov a manipulačných techník.

„Dialóg pozostáva takmer výlučne z overiteľných presných citácií z rôznych zdrojov.“ Long hovoril o dôležitosti filmu pre presnosť.

Pôsobenie filmu umocňuje obratná zmes fiktívnych záberov s ústrednými postavami a ich nacistickými spojencami, spolu s archívnymi zábermi a výpoveďami z prvej ruky tých, ktorí prežili holokaust.

Medzi nimi je aj 101-ročná Margot Friedlanderová, ktorá prišla o rodičov a brata v tábore smrti v Osvienčime.

Po predbežnom premietaní sa hovorilo, že tí, ktorí prežili, boli hlboko zasiahnutí. Najmä jeden z tých, ktorí prežili, upadol na niekoľko minút do hlbokého kontemplatívneho ticha, než objal režiséra. Vyjadril želanie, aby takýto film vznikol pred desiatimi alebo dvoma rokmi, aby pomohol obmedziť vzostup krajne pravicových populistických skupín.

Long zdôrazňoval zásadný význam skúmania minulosti, najmä v obdobiach, keď krajne pravicové strany zastávali vládne pozície, narastali prípady antisemitského násilia a narastala tendencia bagatelizovať zločiny Tretej ríše.

„Pre mňa platí veta, ktorá prežila Osvienčim Prima Leviho, ktorou sa náš film začína a končí: stalo sa, aby sa to mohlo stať znova. To je podstata toho, čo musíme povedať.“ Pokračoval.

READ  Taiwanský dar Ukrajine sa dostáva na Slovensko, do Kyjeva | Taiwan News

Prečítajte si tiež: Brazília: Vzostup neonacistických skupín a kontroverzia okolo Bolsonarovej politiky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close