Hlavné správy

Slovensko odovzdalo Ukrajine dve samohybné delá Zuzana 2

Európska PravdaNedeľa, 9. októbra 2022, 11:00

Minister obrany SR Jaroslav Nagy v nedeľu oznámil presun dvoch samohybných diel Zuzana 2 na Ukrajinu.

Dôkazy: European Pravda, citujúc Nagya

Nagyov citát: „Na oslavu 70. narodenín agresora Putina sme vyrobili ďalší darček. Dve úplne nové húfnice Zuzana 2 sú už na Ukrajine (a budú),“ napísal Nagy na Twitteri.

„Cez víkend dostal Putin veľa darčekov, tak sa pridávame. Opäť veľa šťastia a šťastia Ukrajine,“ dodal šéf slovenského rezortu obrany. Facebook.

Začiatkom júna Ukrajina a Slovensko Podpísal zmluvu Osem samohybných húfnic pre dodávku Zuzana 2. V auguste sa objavila správa, že Slovensko sa vzdalo 4 samohybné pištole Zuzana Pre ukrajinské ozbrojené sily sa už používajú na fronte.

2. októbra bolo odhalené Dánsko, Nórsko a Nemecko Podpísal zmluvu so Slovenskom; Krajiny sa tiež rozhodli spoločne financovať presun výroby Slovenska a samohybných delostreleckých systémov Zuzana 2 na Ukrajinu.

Zuzana 2 je samohybný delostrelecký systém 8×8 vychádzajúci z predchádzajúcej verzie Zuzana; Má rovnaký kaliber 155 mm, ale prichádza s kratšou hlavňou.

Novinári bojujú na vlastnom fronte. podpora Ukrajinska pravda alebo aug Náš hostiteľ!

READ  Zrušené výbery na cestu počas epidémií: Komisia sa rozhodla nominovať SLOVENSKO na súd - Európska žaloba - Kritické správy a informácie o európskej politike, ekonomike, zahraničných veciach, obchode a technológiách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close