Hlavné správy

Veľkú Britániu do 19 rokov vybojovali bronz na Pohári národov EÚ senioriek

Tím žien vo vodnom póle do 19 rokov Veľkej Británie získal bronz na Pohári národov senioriek žien v Brne v Českej republike.

Mladý 13-členný tím v bazéne „Ja Lujangami“ dva zo štyroch zápasov skupinovej fázy vyhral a dva prehral a v zápase o bronz zdolal Slovensko 12:8.

Pre tím Izzyho Howea to bol úspešný víkend, ktorý zapôsobil na množstvo seniorských medzinárodných tímov, ktoré pokračujú v prípravách na svoju kampaň na majstrovstvá Európy v roku 2024.

Skvele odštartovali úchvatnou výhrou 15:6 nad Slovenskom.

Po tesnej úvodnej tretine prevzala strana Howesa kontrolu pred polčasom a dostala sa do pohodlného vedenia 8:4.

Odtiaľ sa už nikdy nepozreli späť, pričom líniu viedla Amelie Perkinsová z Cheltenhamu a britská strana strelila šesť gólov v dominantnom výkone.

Kapitánka Harriet Dickensová získala štyri vlastné bránky, pričom vicekapitánka Amelie Cornell zasiahla storočie hetriku. Skóre skompletizovali Juliet Lyonsová z City of Sheffield a Lily Rossová z Cheltenhamu.

Prehra 11:10 s domácim Českom, žiaľ, zabezpečila Veľkej Británii miesto v zápase o zlato.

Po prestávke v prvom polčase sa obe strany dostali do prestávky, kým sa hostia po tretej štvrtine ujali vedenia 8:6.

Dva neskoré góly Perkinsa a jeden zo štvrtého Cornella priniesli Britániu na jeden gól, no napriek odvážnemu prejavu zaostali.

Flurry si v poslednej štvrtine zabezpečil bronz

Anglicko otvorilo druhý deň výhrou nad seniorkami Walesu 15:6.

Veľká Británia sa v prvom polčase dostala do vedenia 9:1 a v druhom si zabezpečila víťazstvo.

Cornell a Lucy Blenkinshipovci strelili Perkinsovi po tri góly a mali štyri ďalšie. Dickens schmatol ortézu, pretože Lyons, Hannah Piper a Izzy Robb tiež dostali svoje mená do výsledkovej listiny.

Skupinovú fázu ukončili prehrou s neskorším majstrom Švédskom.

READ  Putin zablahoželal Bidenovi k víťazstvu a bol pripravený spolupracovať

Veľká Británia viedla v úvodných fázach, no skúsenému švédskemu tímu v druhom polčase ušlo 17:11.

Amelie Brooksbank (2) spolu s Cornellom, Rossom a Blenkinshipom, Dickensom a Piper strelili po tri góly a doplnili tím bodovanie.

Výsledkom bolo tretie miesto zo skupiny piatich tímov, čím si pripravili zápas o bronz s oživujúcim sa Slovenskom, ktoré vyhralo zápasy druhého dňa.

Napriek tomu, že po troch štvrtinách prehrávala 5:7, kvalita Veľkej Británie sa nakoniec ukázala až príliš, keď len v poslednej tretine strelila sedem gólov na ceste k víťazstvu 12:8.

Perkins pridal ďalšie štyri vo štvrtej štvrtine, aby zvýšil svoj počet na 20, čím si vyslúžil ocenenie za vedúceho strelca podujatia. Skončila spoločne na vrchole bodovacej tabuľky so Švédkou Angelou Lindman Longovou, no ocenenie jej udelili za to, že je mladšia z týchto dvoch hráčok.

Jeho neskorý zásah a Cornellov posledný dvojitý úsek a zásah kapitána Dickensa na poslednú chvíľu vyniesli tím na bronz a zavŕšili úspešné tri dni pre tím GB.

Všetky výsledky Pohára národov EÚ senioriek nájdete Tu.

Zostava a štáb Veľkej Británie na Pohári Európskej únie žien 2023 v Brne v Českej republike