Zábava

Slovensko schvaľuje 2-týždňovú celoštátnu výluku, pretože sa šíri vírus

Slovenská vláda v stredu schválila dvojtýždňovú národnú výluku v dôsledku rekordného nárastu infekcií koronavírusom.

Premiér Edward Hecker uviedol, že opatrenia, ktoré nadobudnú účinnosť vo štvrtok, sa zamerajú na všetkých, ktorí neboli zaočkovaní, a na tých, ktorí neboli zaočkovaní.

Počas blokovania môžu ľudia opustiť svoj domov len z určitých dôvodov. To zahŕňa nákup základných potrieb v obchodoch v blízkosti ich domovov, chodenie do práce a školy alebo očkovanie, test na koronavírus alebo lekárske ošetrenie.

Ak sa tí, ktorí neboli zaočkovaní, nezotavia z choroby Govt-19, mali by byť testovaní, aby mohli začať pracovať. Ak nie je možné pracovať z domu, ľudia by mali mať pri sebe dokument, kde je uvedené, kde je ich pracovisko, spolu s podrobnosťami o ich pracovnom čase.

Pes môže chodiť 500 metrov (kajam) od ľudských domovov.

Heger označil tento krok za „nevyhnutný“. Jeho úspech bude závisieť od „každého občana“, povedal.

Minister hospodárstva Richard Zulík uviedol, že Strana slobody a solidarity, ktorá je súčasťou vládnej koalície štyroch strán, vetovala plány na zatvorenie väčšiny škôl. Ale škola súhlasila s tým, že žiaci a študenti budú pravidelne testovaní.

V školách sú povinní nosiť rúška.

Okrem toho vláda v stredu oznámila, že v boji proti epidémii bude pomáhať až 1 000 príslušníkom v zdravotníctve denne.

Oznámenie prišlo po tom, čo Slovensko vytvorilo ďalší rekord koronavírus Infekcie.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že denný počet nakazených prvýkrát prekročil 10 000, pričom v utorok bolo pozitívnych 10 315 testov. To je o 1 000 viac ako predchádzajúci piatkový rekord.

S 1 miliónom ľudí, ktorí mali 13 080 infekcií za posledných sedem dní, krajina s 5,5 miliónmi ľudí čelí najhoršiemu povstaniu na svete, uvádza Our World In Data.

Vláda zvažuje dvoj- alebo trojtýždňovú národnú výluku, ktorú podporuje prezidentka Susannah Kapudová, ktorú označila za „nevyhnutnú“. Podrobnosti budú zverejnené po stredu.

„Vo vojne proti COVID prehrávame,“ povedala v utorok Kapudová.

John Migos, najvyšší predstaviteľ vlády, ktorý vedie národnú reakciu na epidémiu, v stredu povedal, že nové nariadenia by sa mali týkať všetkých – očkovaných aj neočkovaných.

„Jediným riešením je kontrolovať pohyb,“ povedal Mikas.

Slovensko v pondelok uvalilo nové obmedzenia na tých, ktorí ešte neboli zaočkovaní, a zakázali im vstup do všetkých nevyhnutných obchodov a nákupných centier. Nebude im umožnené zúčastňovať sa verejných podujatí alebo stretnutí.

S 3 200 pacientmi s COVID-19 prijatými do nemocnice, čo je viac ako 3 000 lôžok, ktoré slovenské ministerstvo zdravotníctva považuje za dôležité, môže byť krajina nútená hľadať pomoc v iných európskych krajinách.

Minister zdravotníctva Vladimir Lenwarsky uviedol, že kapacita nemocníc na liečbu pacientov s COVID-19 sa v najbližších dvoch dňoch zvýši o 150 lôžok. Ministerstvo uviedlo, že takmer 83 % pacientov nebolo plne zaočkovaných.

Zaočkovanosť Slovenska je so 45,7 % jednou z najnižších v Európskej únii.

Celkovo Slovensko hlásilo 631 738 prípadov vírusu a 14 056 úmrtí.

___

Sledujte všetky príbehy AP o epidémii https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

___

Príbeh bol opravený, že uzamknutie nadobudne účinnosť vo štvrtok, nie v piatok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close